_136

Trpí hasiči psychickými problémy?

Dal jsem si tu otázku,jestli hasiči trpí nějakými těžkými traumatizujícími nebo psychickými problémy jako tím trpí např. vojáci,záchranáři nebo policisté. Sám sem si zkusil odpovědět že ano když jsou stále podtlakem z požáru nebo dopravních nehod. Díky

Odpovědi
marci1

Ano, i hasiči jsou lidé. Zřejmě to ale není tak časté. Proto je zřízena u Záchranného útvaru HZS ČR „Psychologická služba“. 🙂
https://www.hzscr­.cz/clanek/or­ganizacni-slozky-zachranny-utvar-menu-integrovany-zachranny-system-psychologicka-sluzba-psychologicka-sluzba.aspx?q=Y2hud­W09MQ%3d%3d

Maty999

Nemyslím si, že nutně musí mít tyto problémy. Samozřejmě u této profese je sklon k psychickým problémům blíže, na druhou stranu k hasičům se často hlásí velmi silní lidé s pevně danými morálními zásadami. Matouš

Edison

To kladeš tu otázku nesprávné osobě, pokud nejsi hasič. 😁