dob.anet

Trosky armády se táhly – jedná se o synekdochu?

V knize Kulička je na začátku toto: trosky armády se táhly..
Prosím, poraďte, jedná se o synekdochu? Co se týče metafory, metonymie a synekdochy, mám v tom zmatek, i když jsem na internetu hledala. Teoreticky ano, prakticky ne.
Děkuji všem.

Nejlepší odpověď
annas

Armáda je celek, který tvoří lidé. Takže táhly trosky, tedy zbytky celku. Záměna kvantity. Uvažujete správně.

Další odpovědi
jjj123456789

synekdocha to rozhodně není.

dob.anet

Myslela jsem, že „zbylí vojáci se táhli“, tudíž by to bylo pojmenování celku místo části, ale zase ty trosky mohou být metafora, ne? Či metonymie? 😁