numeriprimi

Trojúhelník – kombinatorika

Představte si, že máte velký trojúhelník a v něm jsou další stejné, ale zmenšené v poměru 1/n (je jich tedy n?). Jste v tom horním, možné pohyby jsou doleva, doprava a dolů mezi trojúhelníky se společnou hranou. Každý trojúhelník lze navštívit jen jednou. Kolik je možností dostání se z toho horního trojúhelníku do nějakého dole? Je mi jasný, že tam bude nějaká ta kombinatorika, ale nevím, jak začít, bezhlavě každou možnost počítat nelze. Popíchněte mě k řešení, prosím 🙂

Odpovědi
uzsesmeju

Ahoj, to je zajímavá otázka, která mě nutí k přemýšlení. Jde totiž o to, zda je ten trojúhelník nějak omezen. Pokud ano, určitě se dostaneme k nějakému konečnému cíli, tudíž výsledku. Máte online kameru a obrazovku, kterou se díváte na jiného člověka nebo více lidí, kteří mají také online kameru a obrazovku a ti se dívají na další lidi, kteří mají také online kameru s obrazovkou atd...... . K jakému počtu neboli výsledku se můžete dostat ? 🙂