annas

Trochu logiky?

Mirek má v knihovně seřazena díla pěti světových autorů: Dostojevského, Dickense, Doctorowa, Diderota a Dumase.
Dumase nemá ani na čtvrtém, ani na třetím místě. Dikens je umístěn hned před Diderotem a Dostojevský vedle Doctorowa a Dumase. Na druhém místě je Diderot.

1. Který z výroků je pravdivý?

  1. z textu nelze určit jednozněčně pořadí autorů v knihovně.
  2. DIderot můž být před DIckensem a Dumasem.
  3. Dickens je před Dostojevským a Doctorowem.
  4. Dumas je je před Doctorowem.

2. Který výrok není pravdivý?

  1. Předposledním autorem může být Dostojevský.
  2. Předposledním autorem je Dostojevský.
  3. Pdředposledním autorem není Dostojevský.
  4. Předposledním autorem není Doctorow.

Doplňuji:
Správné odpovědi:

  1. c
  2. c

Nejlepší odpověď
1popelka1

Podle mě je seřazení autorů – Dickens, Diderot, Doctorow, Dostojevský, Dumas, pak:

1 – c), d)

  1. – a), c) (ale tímto si nejsem jistá)

Další odpovědi
vagra

Pokud je má dedukce správná,pak by měli být seřazeni takto:
Dickens, Diderot, Dostojevský, Doctorow a Dumas.
Pak platí:
1-c
2-d

Pokud jsem se sekl v seřazení,pak je to samozřejmě úplně jinak.:D

vagra

Annas,můžete,pro­sím, napsat správné řazení autorů?
Také by mně to zajímalo.

1popelka1

Annas, a jaké je správné pořadí autorů, prosím?

vagra

Annas-já se nestydím,dělal jsem co jsem mohl.
UF!Ještě ,že nešlo o život!

1popelka1

Taky se stydím, teď vidím vaši odpověď – 1d) jsem sice napsala omylem-vzhledem k mému uvedenému pořadí spisovatelů,
ale u 2a) jsem si nebyla jistá, zmátlo mě slovo „může“… ale musela jsem se zapojit a zkusit to.

mosoj

Annas stydím se, ale je to tak.
Na takovéto otázky odpovídat nemohu. Je to pro mě stejně těžké jako jaderná fyzika.