Mp2

Proč se nevyrábí sériově tritiová baterie?

Vydrží něco přes 12 let. Nevite nekdo proc se nevyrabi seriově ???
Fotky http://letecka­posta.cz/282822344

Odpovědi
Dochy

Bacha, mícháš do sebe zdroj světla (fotka) a zdroj energie (baterie). Alespoň to na té rozplizlé fotce moc jako baterie do ovladače nevypadá.

Proč se nevyrábí sériově? Vysoká cena, nízký výkon, neregulovatelný výkon, 12 let není její životnost, ale poločas rozpadu, takže pokud vynecháme nedokonalost a životnost obvodů okolo, na začátku bude mít výkon 2× větší a po 24 letech jen poloviční oproti jmenovitému. Navíc je tritium radioaktivní. Sice prý ne příliš nebezpečné v malých dávkách, ale jako výkonný zdroj už by tam to množství mohlo být ohrožující při porušení pouzdra.

Neregulovatelný výkon např. znamená, že pokud by napájela výkonný mobil a nebyl by zde další akumulátor pro pokrytí špičkových výkyvů v obou směrech, ten telefon by stále topil jako bys na něm stále hrál extrémně náročné hry. Pokud bys ho dal do batohu, mohl by se přehřát, i vznítit…

Klaproth

Myslíš takové, které si dávají střelci do svítících tritiových mířídel? Tak ty se běžně vyrábí.

mosoj

Protože se pracuje s radioaktivním materiálem.