Avatar uživatele
aloevera5

Tříska – vyndat nebo nechat?

Ahoj, můj 8-letý syn si na hřišti zadřel dost hluboko třísku. Je to hroznej cíťa, už jsem mu zkoušela jí vyndat jehlou a pinzetou, ale řval u toho jak když ho vraždím, protože tříska není na povrchu a vyndavání ho bolelo.

Co se stane, když mu jí tam nechám? Vyhnije a tělo jí samo vyloučí, nebo mu jí mám i přes jeho protest raději vyndat? K doktorovi s takovou prkotinou jít nechci, hlavně u doktora by řval taky. Díky
Doplňuji:
DÍKY ZA SKVĚLÉ RADY :o)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 13Pro koho je otázka zajímavá? Elk, elektrikář, iceT, hanulka11, chudst, tom004, dědapetr, anonym, fesoj, Motolka, Gabra, Vrabčák, Deli před 4754 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Zrovna jsem měla v sobotu třísku, manžel mi na ni dal kolečko cibule a zalepil … třísku to vytáhne ,zkuste to nechte to klidně do rána.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
simsalabim

Zkuste cibuli a zalepit, ono to vytáhne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Když nejde vyndat,vemte "cíťu k lékaři,tam to bude hned, a nevystavíte ho případné, možné infekci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Dát na to černou mast ichtiol zalepit a nechat je to dezinfekce a ta mast to vytáhne.http://www­.lekarna.cz/ichtyo-care-pasta-5-ichtyol-pale-30ml-dr-muller/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Taká prkotina má dve možnosti.
1 – vybrať napriek hlasným prejavom nesúhlasu vašej ratolesti
2 – nechať, vtedy buď ju telo vytlačí, alebo druhá varianta – vznikne plávajúce nebezpečenstvo.
Doporučujem vybrať.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Zkuste napařit pakeček v teplém heřmánku kuže okolo zmněkne.Raději vndat nebezpečí ifekce.Jít k lékaři není ostuda. Než si pořídit zánět,a řezání.Tímto argumentem jej zkuste přesvědčit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elk

Prolít peroxidem, zavázat a a cíťu poslat do hajan s tím, že není pořádnej mužskej!
Na třísku snad ještě nikdo neumřel…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Určitě vyndat a to co nejdřív, než se to sebere. Pokud to má hodně drsný, pak bych ho klidně vzal k doktorovi, než ho doma pitvat. Jinak vhodný nástroj na vyndávání kromě pinzety je jehla či špendlík (dobré je před použitím dezinfikovat). Chce to tahat opatrně moc to nekuchat, být trpělivý a precizní, doporučuji pevnou mužskou ruku. 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Tříska je vlastně dřevo. tak co ji vypálit? Sice nevím jak, ale třeba na to přijdete. Táta si vypálí červíka, mamina tvářičky do červena a synkovi zůstane tříska, protože oba rodiče budou zkouřeni.
Ale pokud by tam tříska měly zůstat na vyhnití, tak bude řvát bolestí jednou tolik, protože ten zánět okolo třísky bude bolet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hippeace

pozor na radu s peroxidem jsem také cíta a mamka to zkusila a pak jsem s ní týden nemluvila mne to bolelo jak sv.. líp se to říst nedá

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek