paul1

Třídíte odpad, např. PET lahve?

PET lahve jsou celkem úspěšně recyklovány (vlákna, nábytek, kompostéry, různé výlisky atd.). Zajímalo by mne, jak to bude dál -dají se znovu recyklovat? A kolikrát? Dochází k degradaci plastu při dalším zpracování nabo ne?

Nejlepší odpověď
Malvína

Třídím PET lahve, plast všeobecně, papír, sklo, BIO odpad a další. Vše, co se dá vytřídit odnáším do kontejnerů.

Další odpovědi
Kepler

Sklo, PET i další plasty a papír stoprocentně, víc těch kontejnerů nablízku nemám. Některé recyklované plasty se dají dál recyklovat, jen s nějakými omezeními. Samotné PETky jsou na tom relativně dobře, pokud jsou důsledně separovány. Dělat recykláty ze směsi netříděných plastů nedělá dobrotu, některé recykláty se nedají recyklovat vůbec. Jinak viz: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Recyklace_plas­t%C5%AF

Rokio

V rodině mám třídění odpadu na starosti.

Kromě plastu třídím sklo a papír. Dále odvážím velkoobjemový odpad na vozíku do sběrného dvora.

Drap

Ano, třídím

ElonMusk

Smysl má třídit pouze PET lahve, vše ostatní spalovna přehlíží a nechá spálit. Pěkně je to popsáno v knize Hrdinové kapitalistické práce od S. Uhlové.