Malvína

Třídíte odpad?

Třídíme, ale po exkurzi v technických službách, kterou jsem kdysi navštívila, s lehkým odporem.
Kontejnery se tam sesypávaly dohromady, pracovníci to znovu třídili. Tak nevím, co si o tom myslet. Chápu, že lidé jsou schopni hodit PETku do papíru, takže se to zkontrolovat musí, ale proč se sesypou všechny kontejnery? To je přece více práce.

Nejlepší odpověď
Rys95

Třídím.

Další odpovědi
ten který je

Třídím plast,papír,sklo,ná­pojové kartony a obaly od plechovek.

aliendrone

Netřídím. Ne že bych proti samotné myšlence něco měl, naopak jsem ji KDYSI považoval (podobně jako Zlounii) za vynikající nápad, jenže REALITA je jen o tom, jak zajistit „kamarádům“ slušný zdroj příjmů (přirozeně na účet ostatních).

Převážně všechen „tříděný odpad“ jde PO VYTŘÍDĚNÍ (!!!) rovnou na skládku nebo do spalovny. (Třídičky musí fungovat – nejde jen o pracmísta, ale i o zdůvodnění námi placené šaškárny.) Doba, kdy se daly prodat alespoň PETky do Číny je pryč, už je nechtějí.

https://www.id­nes.cz/ekonomi­ka/domaci/tri­deni-odpad-skladka-recyklace-papir-plast-sklo.A200512_153­806_ekonomika_ma­to Tohle je „učesaná“ verze pro veřejnost, skutečnost je DALEKO horší (přinejmenším v Praze, ale počítám, že ve zbytku republiky to bude stejné). :(

Až to bude mít smysl, možná přehodnotím názor. Toho se ale téměř jistě nedožiju. BTW – Zlounie připravuje „recyklační zákon“, PCHE! Dopadne to stejně jako s „kurvítky“ nebo žárovkami a mnoha dalšími věcmi. Tohle už známe a máme TOLIKRÁT ověřeno, že je škoda plýtvat časem na další rozbor. :(

quentos

Ano.

elkon

Některý ano.

zjentek

Přestože nevěřím na pohádky, třídím.

Na vlastní oči jsem u nás na skládce viděl něco, o čem se špatně píše (dostal jsem se tam nedopatřením, neměl jsem tam co pohledávat). );

Beno

Říkalo se, čím více se vytřídí, tím menší budou poplatky za popelnice. Už se více vytřídilo a poplatky se stále zvedají.
Stále se málo vytřídí bioodpadu. Ve směšném komunálním odpadu je ho až 40%. Nemá jít na skládku, uniká z něj metan.

Ametyst

Třídím tak, jak mi to vyhovuje. Sklo, kovy, papír rozhodně stojí zato. K nám nezajíždějí popeláři, tak mám problém i vyhodit komunální odpad. Prostě to nepřeháním, když za ty peníze nedostávám žádnou službu.

Kepler

Třídím v rámci možnosti – podle dostupnosti kontejnerů. Moje chuť ale poněkud ochabla poté, co jsem se dozvěděl, že část vytříděného odpadu stejně končí ve směsném. Někdy zbytečná snaha…

Rocker

Třídím papír,plast a sklo.

Čecho_slovák

Ano, třídíme. dokonce mám v kotelně nádoby na plast a papír, které odváží firma 1 x za měsíc, a jako dva lidé v domácnosti je někdy nenaplníme celé. Před panelákem mám kontejner na směsný, vedle malá nádoba na bioodpad, ale s tím jsou potíže, protože jakmile je větší mráz, nejde vyklopit. Kousek od domu jsou nádoby na sklo, a ještě kousek sběrný dvůr. Měl jsem gauč na vyhození, zavolal jsem p. starostovi a na druhý den přijeli zaměstnanci obce a odvezli ho, ale jsou samozřejmně lidé, kteří to mají na háku.

Dochy

Jo.

aliendrone

Dávám palec VŠEM třídičům, bo idea je SPRÁVNÁ. Fakt, že sám netřídím (protože vím o tom, že to nemá AKTUÁLNĚ smysl) na správnosti myšlenky recyklace nic nemění, tak proto. Dříve nebo později k tomu budeme DONUCENI a to nikoliv nějakou přiblblou Zlounií, ale reálnou životní situací (bídou), která se k většině lidí blíží mílovými kroky. :(