Rokio

Třídíte kovy? Dáváte je do určených kontejnerů na tento druh odpadu?

Nejlepší odpověď
Drap

jiná odpověď

Třídím kovy podle druhu a vozím je do sběrny.

Další odpovědi
Muffz

Netřídím tento druh odpadu.

Neřekl bych třídit, ale když se mi nakupí kovy nebo jiný velký materiál, tak to odvezu do sběrného dvora. Zbytek odpadu netřídím, v OZO to stejně míchají všechno do jednoho, tak proč bych se namáhal.

Rokio

Muffz: To je častý mýtus, kterému věří hodně lidí. Třídit odpad se vždy vyplatí, protože tím naše planeta déle vydrží.

Muffz

Není to mýtus, na exkurzi v OZO jsme se o tom sami přesvědčili. Vedoucí ve firmě nám řekl, že by čištění např. plastů pro recyklaci stálo podstatně více než klasické nakládání se směsným odpadem, proto se to nedělá a plasty se rovnou míchají se vším. Výjimkou je to, když je plast úplně čistý (bez etikety, předmětů uvnitř apod.). Pak jsou na linkách většinou ženy, které tyto plasty třídí a hází je do koše na recyklaci. A takového plastu je pouze malé procento ze všech.

Naše planeta nevydrží déle tříděním odpadu. Ničíme ji tak i tak a naše generace ani ta po ní ani ta po ní (ani ta po ní atd…) rozdíl nepozná. Život stejně jednou zákonitě skončí, a dřív to bude jako důsledek světové války než důsledek netřídění odpadu.

Drap

Neni to mýtus. Dost často se vytříděný odpad znovu míchá.