dennis15

Tři příklady na dělení desetinných čísel desetinnými čísly.

Dobrý den, chtěl bych si zkontrolovat domácí úkol (zkoušky mi vyšly, ale stejně si nejsem jistý výsledky), ale nikdo koho znám tyto typy příkladů neumí vypočítat (nebo zapomněl jak). Potřebuji to se zbytkem, děkuji.

Samostatné příklady (bez výsledků):

  1. 170,536:83,2=
  2. 2,3:0,087=
  3. 0,981:4,5=

Mně vyšly následující výsledky:

  1. 2,04 (zb. 0,808)
  2. 26 (zb. 0,038)
  3. 0,21 (zb. 0,036)

Doplňuji:
Na kalkulačce se zbytky nepočítají.
A u dělení desetinných čísel desetinným číslem vycházejí zbytky s desetinnými čísly :).

Nejlepší odpověď
Drap

Máš to dobře, ale nepochopil jsem smysl této otázky. Udělám zkoušku a pokud vyjde, tak co může být špatně? A pokud bys přece jenom nevěřil, tak máš kalkulačku ? nebo ne ?
Doplňuji:
udělám zkoušku kolik mě vyšli, oddečtu od sebe a zbytek mám na kalkulačce

Další odpovědi
Michal Kole

Podle kalkulačky ty čísla jsou dobře, ale ty zbytky ti vyšli nějak divně. Pokud si ještě pamatuji, ze základní školy, tak zbytky nevychází jako desetinné číslo

samicek333

Ano, správně, mně to vyšlo taky tak nějak