Jrkuft

Co je surgispon, který lékař použil po vytržení zubu? Za jak dlouho můžu pít alkohol? Více v doplnění.

Dobrý den,

V neděli v poledne mi byl vytržen zub (6 dole) kvůli infekci která byla v zubu.
vytržení bych řekl celkem bez problému(přeriznutí na půl a vytažení) následně jsem dostal do díry surgispon(udájně jakási houba) a skousl tampon žadné šítí.Podle doktora to šlo v pořádku.

Co je vlastně ten surgispon a je to bežné nebo je to něco navíc?
ta houba se nějak zachytí v té díře a tím pádem je menší možnost vypadnutí krevní sraženiny a suchého lůžka?

A další otázka se týká alkoholu. Vím že po zákroku se nesmí pít(doktor teda řekl trvdý alkohol a pivu či vínu nic)
a samozrejmě jsem nepil ani nevím koho to může napadnout po trhaní.
po jak dlouhé době by se teda mohlo? Nejde mi o párty kde se zliju jako dobytek ale spíš o to že bych si večer dal pár piv jen tak na pohodu.
prášky na bolest už jsem dneska nebral jen preventivně než vypršela aneztezie a včera víceméně taky preventivně.

Děkuji.

trhaní zubu.surgispon? a alkohol po jaké době?

Odpovědi
Smack

Aby nedošlo k bakteriím, tak pít čistou vodku,slivovi­ci,whisky.

ElonMusk

Mně bylo řečeno, že zpravidla 5–6 týdnů.

Kepler

SURGISPON – Vstřebatelná absorbovatelná želatinová houba je sterilní, tvárná, ve vodě nerozpustná určená pro hemostatické použití na krvácející povrch. Má porézní strukturu, která aktivuje trombocyty. To způsobí jako katalyzátor pro tvorbu fibrinu. https://www.pi­lulka.cz/surgis­pon-standard-8x5x1cm-2ks
Za jak dlouho si můžeš dát frťana nevím, ale měl ti to říct zubař. Ale nějaké to pivko si myslím dát můžeš.