Lukynxd

Trhání osmičky – pomůžete prosím?

Dobrý den, dnes jsem byl na trhání dolní osmičky přesně v 9:00. Pořád mi z toho trochu teče krev. Nevím, jestli mi teče hodně nebo málo, protože je tam prostě v puse červena louže. Není přímo průzračná, spíše červená.

Nejlepší odpověď
da ny

DNES ROIZHODNĚ NEVYPLACHOVAT (nevybublávat)!!!
„Po extrakci doporučujeme po dobu 24 hod tvář ledovat – mražená zelenina (5 minut chladit/ 60 minut bez chlazení), klidový režim bez fyzické aktivity, nekouřit, zbytečně ránu nevyplachovat, nedráždit jazykem, opatrně čistit okolní zuby, nevysávat krev z rány tj. nevytvářet v dutině ústní podtlak. Po dobu hojení doporučujeme měkkou kašovitou stravu. Po uvedeném výkonu se může objevit růžová slina, což je standardní a není důvod k znepokojení. Nevstřebatelné stehy se odstraňují za 7–10 dní. Při bolesti můžete užít volně prodejné léky proti bolesti. V případě komplikací nás neváhejte kontaktovat.“
https://happy­dentjih.wixsi­te.com/mysite/vy­trzeni-zubu

Další odpovědi
GM

To je v pohodě, vyplachuj hodně studenou vodou a šalvějovým odvarem.

orwell

Hlavně nebuď vyplašenej a řiď se pokyny da ny. Šalvěj je výborná, ale tak pár dní po extrakci. Teď to zbytečně nedráždi a dej tomu čas. V horní čelisti je to horší, tam při extrakci může dojít k vytvoření kanálku mezi dutinou ústní a tou nad ní a pak by mohl být problém. Dole je to v pohodě. Tedy pokud ti při tom nevyhodí čelist „z pantu“ a to se evidentně nestalo. Já jsem to zažil i s následkem poškození kloubu. Paní doktorka tehdy měla hodně páry a fest se do toho páčidla opřela.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.