Trestní příkaz

Dobrý den chtěl jsem se zeptat co znamená toto , já se v tom vůbec nevyznám,děkuji za odpovědí podle §274 ost.1 tr. zákoníku s přihlédnutím k § 314e odst.2 tr. řádu za použití §67 odst.3 tr. zákoníku k peněžitému trestu ve výši 35 denních sazeb,přičemž denní sazba činní 600,– Kč, celkem tedy ve výši 21000 Kč Tomu poslednímu rozumím ale ty pragarafy a odstavce nechápu tak kdyby jste mi to mohl někdo přiblížit děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Paragrafy jsem popsal níže…a na vaší otázku lze zjednodušeně odpovědět takto:

  • řídil jste pod vlivem alkoholu
  • případ je na dokazování úplně jasný
  • soud využil možnosti rozhodnout mimo hlavní líčení v tzv. zkráceném řízení a vydal TRESTNÍ PŘÍKAZ
  • soud dále využil možnosti, že vám nedá trest odnětí svobody, ale ´jen´ finanční pokutu…, což v těchto případech není obvyklé, ale je možné
  • vy máte možnost podat tzv. ODPOR a potom musí proběhnout hlavní líčení
  • pokud odpopor nepodáte, bude „trestní příkaz“ do 8 dní pravomocný
  • zaplatíte pokutu
  • a máte to z krku
  • a příště za volant bez chlastu !

§ 274/1 (trestního zákoníku, platného před 1.1.2010
= řízení pod vlivem alkoholu

§ 314e (trestního řádu)
= že byl použit institut TRESTNÍHO PŘÍKAZU
(více viz zdroj)

§ 67/3 (trestní zákoník)
= že lze uložit finanční trest i jako samostatný trest

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni_rad/cas­t3h20.aspx

Další odpovědi
atriplex

Já bych ještě doplnil: Obvykle bývá také uvedeno, že pokud ve lhůtě nezaplatíte, tak se „peníze“ přepočtou na „trest odnětí svobody nepodmíněně“ – ale to jistě máte v trestním příkaze uvedeno.