tralalak

trestní právo

Ahoj chtěl bych se zeptat pokud sem spáchal přestupek ve 14 letech ( úmyslně způsobená škoda v hodnotě cca 100 kč) jestli se v 18 maže z trestního rejstříku jde mi o nástup k policii ČR.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ve 14 letech jsi nebyl trestně odpovědný, nemůžeš mít proto žádný záznam v rejstříku trestů.

Další odpovědi
Hamon

No potes koste… Jako budouci chranic bys snad mel zajmy chranene zakony hlidat, ne je umyslne nicit. A zajem o pravo by taky neuskodil.

Alesh

Tak hlavně je to přestupek a ne trestný čin, čili v trestním rejstříku by nebyl ani, kdybys ho spáchal třeba před rokem.
Přestupků (dopravních) jsem spáchal několik, ale trestní rejstřík mám (zatím) čistý.

klumprt

Samozřejmě, že tato záležitost nebude v trestním rejstříku.

Policejní personalisté ovšem kontaktují oddělení v místě bydliště uchazeče s žádostí o jeho pověst. Pokud budeš mezi policisty znám jako osoba problémová, byť netrestaná, tak by to mohlo přijetí zkomplikovat.
Jestli tamto byla ojedinělá klukovina, tak by to snad vadit nemělo.

Lamalam

Hamon – nemusí chránit, třeba bude jenom pomáhat.