Trestní oznámení

Pokud podám trestní oznámení, kde uvede, že si přeji být do 30 dnů informována a konání orgánů činných v tř a nic nepřijde, co s tím mohu dělat?
Děkuji

Odpovědi
Michal Kole

Stížnost k policejní inspekci nebo státnímu zástupci

atriplex

Můžete si pochopitelně stěžovat přímo u policejního orgánu či jeho nadřízeného, ale za 30 dní se toho ve vašem spise moc nestane. Vezměte v úvahu jen to, že předvolání osoby se provádí cca 3 týdny dopředu a pokud si předvolánku nepřevezme, tak se musí poslat znovu a měsíc je dávno pryč.

Proto obvykle policejní orgán oznamovatele nevyrozumívá, protože by stejně napsal asi toto:

"Tímto vám dávám na vědomí, že vaše oznámení ve věci … prověřujeme pod číslem jednacím … Po ukončení prověřování budete vyrozuměn o provedených úkonech.

A kvůli tomu by se vám chtělo jít na poštu pro doporučený dopis? Pokud vás zajímá stav řízení, tak zavolejte přímo policistovi, který věc vyšetřuje a hned budete vědět co se děje.