denina

Trestní oznámení

kupující mi z aukra dluží 860 korun.Nedošlo ke smíru a dohodě, je možné na osobu podat trestní oznámení?

Nejlepší odpověď
standa

Pokud se jedná ´jen´ o škodu 860 Kč, tak se v žádném případě nemůže jednat o trestný čin.

Je mi líto, ale zbývají vám jen téměř neúčinné žaloby občansko-právní… ☹

To quentos:
za případné podání trestního oznámení se žádný správní ani jiný poplatek neplatí 🙂

Další odpovědi
quentos

pokud vím, za trestní oznámení zaplatíte poplatek ve výši 1000.- Kč, takže ještě proděláte a jeho vinu budete těžko dokazovat. Máte možnost mu dát do profilu negativní hodnocení a tam ho po právu pomluvit, až bude černej…

annas

My jsme v roce 2008 zaplatili na Aukru za zboží, ale nedostali je. Podali jsme na Policii ČR trestní oznámení. Bylo nás víc postižených, takže šlo o trestný čin. Proběhl soud, jenže dotyčný neměl dost peněz. V lednu 2010 jsem dostali úhradu asi 2/3 z dlužné částky.

Nevím, zda se něco změnilo, ale na PČR jsme nic neplatili, naše ztráta byla asi 1300 Kč.

George, nesouhlasím s Vámi, protože my jsme peníze poukázali na účet, ale zboží nedošlo. Nedávno se tady ptal jeden mladík, zaplatil rovněž předem za mobily, ale dostal mouku.

Na toto téma bylo položeno na Otázkách již několik dotazů, chtělo by je vyhledat.
Doplňuji:
Já jen doplňuji, že nás postižených bylo asi 20, každý za sebe jsme podvod ohlásili PČR, sdělili si vzájemně č. j. a v ústředí v Praze se „hřichy“ pachatele sečetly. Škoda dělala asi 300 000 Kč.

petr83

Doporucuji obratit se primo na aukro…Jsem si jisty ze nejste prvni s timto problemem. Budou mit vyreseny postup jak zjednat napravu…

Jen doporuceni pro priste: nechte si za zbozi zaplatit predem a nebo ho posilejte na dobirku.

Zdroj: http://aukro.cz/con­tact/contact.php?to­pic=26

Miroslavst

Dotaz zní, zda je možné podat trestní oznámení. Odpověď zní ano!
Obrazně vzato, můžete podat tr. oznámení na cokoli a kohokoli a policie ho musí přijmout. Třeba i na Měsíc, že nesvítil. Žádný poplatek se neplatí. Policie však případ odloží.
Pokud podáte tr. oznámení na někoho neprávem, může se domáhat u soudu zadostiučinění, popř. tr. čin-křivé obvinění.
Co se týče aukra, tak kopii tr. oznámení potřebujete pro POK, což je program na ochranu kupujících. Pokud podáte tr. oznámení, aukro vám z POKu vrátí vámi zaplacenou cenu za předmět. Jsou k tomu ještě potřeba další doklady a dodržet lhůty. více na stránce aukro.

anonym

obecně na aukru jako na eBay platí takové pravidlo, pokud máš v oblibě hazard obchoduj s prodejci/zá­kazníky kteří dosud nemají žádnou nebo mají dokonce negativní reputaci … naopak obchodování s takovími jejichž pozitivní reputace se počítá v desítkách bodů je už naprostá jistota a takřka veškerá obezřetnost už může jít stranou.

pokud už je kupující špatně hodnocený a prodejce dobře hodnocený je naprosto běžné požadovat v takovém případě platbu předem na účet, nikdo se tomu ani nepodiví.