Jakub25

Trestné body

Před 5 měsíci mě byl odebrám řidický prukaz za alkohol,po 5měsících mě přišlo že jsem vyčerpal body tak jsem se chtěl zeptat jak je to možné když mě nikde nestavěli a jsem bez pokut???
Doplňuji:
byl to zbytkový alkohol a jel jsem s přítelkyní do nemocnice a při cestě zpět mě stavela hlídka

Nejlepší odpověď
baghira

Chlast za 7 a překročení rychlosti za 5, to je dohromady 12.
A vždycky mě pobaví, jak si to každý dovede zdůvodnit a obhájit. Zbytkový alkohol, přítelkyně, nemocnice… ještě řekni žes neřídil ty ale osoba blízká, a bude to komplet.
Doplňuji:
chudst: je to přesně tak jak píšeš, „krajní nouze“ končí v okamžiku, kdy případ převezme záchranka nebo policie nebo někdo jiný, a určitě se na ni není možné odvolávat např. při návratu z nemocnice – to by pak jezdili z hospody jakože z nemocnice všichni :D

Další odpovědi
chudst

Souhlasim se vsemi; na druhou stranu – treba kamarad mel skutecne smulu, ze se mu tohle vazne stalo. Dal si hodku a ctvrt pred jizdou jednoho panaka (byli na nejake oslave) – a pak musel s pritelkyni do porodnice. Samozrejme je nanestesti staveli policajti. (Kdyz poznali, ze skutecne kamarad nelze, naridili mu, ze nesmi pokracovat v jizde, aby zaparkoval auto a zavolali zachranku. Nicmene to byli evidentne fajn chlapici, dali mu pouze blokovou symbolickou pokutu za prekroceni rychlosti a jeste se mu omluvili.)

No, ale tohle se k teto otazce vubec nevztahuje, omlouvam se vam, Jakube25. K vasi otazce logicky: chtejte podrobny vypis trestu za rizeni. Urcite za to budete neco platit. Mam pocit, ze se to zaridi na Magistratu, ale nevim to 100%. Pokud zde nikdo neporadi, zavolal bych na 158 a zeptal se, jestli mate prijit k nim anebo jit jinam – ochotne vam poradi. (A nezapomente: nezdrzujte volanim policii podrobnostmi! Nic po telefonu nevyresite. Pouze kratce a strucne reknete vas problem; v pripade potreby vedte debaty az na prislusnem urade.)
Doplňuji:
cukrar: nikoli na 150, ale na 158. A tam mu skutecne poradi. Je to k veci zakona, jak ma postupovat dale – kam se ma v dane situaci obratit.

Berušinka

A proč si sedal za volant, když si pil?! Tohle opravdu nepochopím – určitě to nebylo nezbytně nutné. Co kdyby si někoho zabil?! =( Lidi, sakra, proberte se už.

A to nešlo zavolat záchranku? =(

arygnoc

dobře ti tak.

nikdy bych ti řidičák nevrátil.

a nevymlouvej se, to na okolí nikdy nebyl střízlivej? Nejezdili sanitky?

cukrar

chuds, jak můžete někomu radit volal 150 nouzovou linku s dotazem. Stejně mu tam neporadí.
Jakube, dojděte na evidenci vozidel, a tam se zeptejte. Oni Vám předloží důkazy a vy se můžete bránit. Občas se stane, že policista udělí pokutu za něco, ale do protokolu napíše jiné. Pak na evidenci řidičů vyplní příslušný přestupek (podle čísla) a program Eliška ihned (ne)přidělí body.
OK?