ozzius

Trestat psa po příchodu z práce?

Zdravím, máte někdo zkušenosti, jestli má smysl trestat psa po příchodu z práce, když je po něm velký binec? Ze zkušenosti vím, že když jsem byl děcko, tak to fungovalo, ale prý na každého psa funguje něco jiného a nerad bych si ho odloučil.
Prosím pouze zkušenosti, ne domněnky.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
nyjono

Ne

Co mám zkušenosti, tak trest po několika hodinách je nefungující.
Po kolika hodinách přijdeš domů? A před odchodem do práce jste byli na procházce?
Co to je za psa? Jsou aktivní nebo klidnější rasy.
A kolik mu je let?
To všechno jsou faktory, které hrají velkou roli.

Další odpovědi
quentos

Ne

Obávám se, že on už nebude vědět, za co to je, neuvědomuje si kauzalitu tak jako člověk. Trest musí přijít bezprostředně po činu, jinak to nemá výchovný efekt. Náš pes pravidelně kadíval na schodiště a trest přicházel až ráno, kdy to páníček zjistil, Nepomohl, pokračovalo to – jak jsem říkal, neuvědomil si příčinu a následek.

Emefej

Ne

Tresta si zasluhuje pán, který si pořídil psa a dostatečně se mu nevěnuje.

Drap

Jiná odpověď

Určitě ne, neni to chyba psa , ale tvoje. Pes má příliš mnoho energie, kterou potřebuje vybít. Nevím co jakou rasu se jedná, ale některý pes je zkrátka náročnější. Některému stačí třeba několik hraček aby se zabavil, jiný potřebuje před tím než ho nechám samotného třeba dvouhodinovou aktivní procházku s během, a trestat ho jak se vrátíš z práce je nesmyslné. Pes ví pouze že ho trestáš, zhoršuje se váš vzájemný vztah, ale nemá ani potuchy proč ho trestáš. Pokud chceš trestat, tak pouze přiměřeně a poze ve chvíli kdy to co nechceš dělá. Jinak se to míjí účinkem.

Kajoch

Ne

Pes si jen vybíjí svoji depresi ze samoty.Znám to a později bude tento problém vyřešen.Vydržet a netrestat!

Reezo

Jiná odpověď

Záleží co je to za psa. Někteří psi jsou extrémně blbý ( třeba rotvajleři, kokršpaněl atd… ) a není jiný způsob, než jim dát výprask nebo je aspoň seřvat. Každopádně jsou i chytřejší psi, kteří zas na druhou stranu touží po pozornosti a není třeba je trestat. Každopádně je na každém z nás vyhodnotit danou situaci a potrestat či nepotrestat.

Z vlastní zkušenosti vím, že výprasky fungují. Hlavně bude mít to zvíře respekt a bude se bát případného výprasku, pokud udělá něco co nechcete. Každopádně je potřeba tomu psu ukázat přesně co provedl. ( To znamená vzít ho nebo ho dovést k místu činu ) a potom ho slovně nebo fyzicky potrestat.

Znám i člověka, který musí pravidelně seřezat své rotvajlery ( má 3 ), aby si udržel respekt i když nic neprovedli. Jinak ho neposlouchají a dělají si co chtějí.

nyjono

Reezo
co myslíš tím – zvíře respekt a bude se bát.?
To jsou přece 2 naprosto odlišné věci.
Pes by měl mír respek ale neměl by se bát. To je hloupost, aby se pes bál.
Psi, kteří se bojí snadno ze strac hu útočí.
Mají mít respekt, ne strach.
Člověk, který bije psy jen tak, bez důvodu si respekt nevybuduje. Je to hajzlík. Rotvíci by poslouchali, kdyby měli svého pána za pána.