vamplires

Trapasy ve filmech

Ahoj,
někdy, když se dívám na film a jsou tam trapný scénky, prostě trapasy hlavních postav, prožívám to tak, jako by to byl i můj trapas.

Chtěla jsem se zeptat, jestli to jde nějak potlačit?
Doplňuji:
Jo, to už jsem zkoušela, moc to nepomohlo…

KDyž bse ale dívám na film bez CZ dabing jen s titulky, dá se to potlačit :D

Nejlepší odpověď
kosaaaak

Proč bys to chtěla potlačit? Dyť je to srandovní, já jsem taky takhle vadnej, syčím a odvracím zrak od obrazovky, a přitom v podobný situaci v reálu o mě žádná taková emoce ani nezakopne. Fotr když kouká v noci na horor, tak zase vykopává nohama dopředu a heká u toho jak Selešová a ségra jednou kouala na vodpadlíka a když jel Reno na motorce tak jí začaly vlát vlasy. Prostě teleempatie.

Další odpovědi
led

Nepotláčajte to. Ak sa vám to stane, znamená, že herci to podali presvedčivo. A to je ich cieľ – báť sa keď sa oni boja, smiať sa, keď sa oni smejú, prežívať to, čo chcel scenarista, režisér, herci a pod, aby ste prežívali.
Stalo sa: v záhradnom kine premietali Čeluste, jeden návštevník nechtiac strčil do diváčky pred ním v momente, keď sa objavili žraločie zuby. Ten výkrik (v Bratislave) možno počuli až v Prahe. Tak to prežívala. :)

VampGirl

Ahoj,
no já bych se nad to zkusila trochu povznést. Opakovala bych si, že je to jen film a hercům ve skutečnosti není trapně. Hrají jen svou roli a baví je to. 🙂

Rufus

Pokud by trapasy byly vtipné, zasmála bych se a maličko zafilozofovala, co život přináší… Kdyby směšné nebyly a jen opravdu trapné, asi bych se poučila a snažila se v životě podobnému kiksu vyhnout…

MrGandy

Nevím jaké trapné scény…

kosaaaak

Já bych řek že se to potlačit nedá, spíš si myslim že když koukáš na film s titulkama, tak se snažíš soustředit na ten text a jak to čteš a dáváš si to v hlavě nějak dokupy, tak ti uniká část tý obrazový stránky filmu, výrazy v tvářích, hudba v pozadí, intonace hlasu, to všechno pak vnímáš spíš jentak periferně a ten film sám o sobě už na tebe nemá takovej emocionální dopad.