Kryšpín

Tradice stavění májek, lze je v dnešní době odcizit, neb poškodit?

V obci Čimelice na Písecku byla v noci naříznuta do poloviny májka a musela se pokácet. Čím vznikla obci škoda 20 tisíc českých a proto bylo podáno na Policii trestní oznámení na neznámého pachatele. Je to trestný čin, přečin a pod.

Nejlepší odpověď
Dochy

Je to tradiční klání. Soudit to je podle mně stejně jako soudit sportovního střelce za ničení umělých holubů.

Další odpovědi
Kelt

Kdyby sis přečetl Šifra mistra Leonarda, tak májka představuji mužský falus, takže původně ten pachatel chtěl ukázat neschopnost místních chlapů. Druhá věc je hmotná stránka.
Podobně když někdo za socialismu strhnul vlajku SSSR. tak to byla hrubá výtržnost a politická provokace a dotyčný byl okamžitě i s celou rodinou označen jko třídní nepřítel.

Dochy

Ještě bych přidal: Stavění májí za pomoci jeřábu někam mezi el. vedení aby si každý pokácení rozmyslel právě z bezpečnostních i hmotných důvodů považuju za srabáctví a sprosťáctví.