Avatar uživatele
LadyEll

Tracheální stent u psa

Pochybuji, že zde najdu někoho kdo mi odpoví, ale za zkoušku nic nedám. Zajímá mne zda máte někdo zkušenost s kolapsem průdušnice u psa a následném operativním řešením při kterém se do průdušnice zavede stent. Zajímá mne jak moc to pejskovi pomohlo a kolik tato operace stála. Děkuji za odpověd!!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? beer, Adula.57 před 4589 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Je to drahá záležitost a provádějí ji jen některé vet. kliniky tuším v Brně a Praze. V prvních týdnech po zákroku se podávají léky na tlumení kašle, pacienti si ale na stent brzy zvyknou, tělo materiál přijme a dýchání je pak bezproblémové.
Cena se může vyšplhat na 28 000Kč, viz v odkazu „Ošetření tracheálního kolapsu stentem“ :

Zdroj: http://www.jag­gypraha.cz/cz/na­se-sluzby/cenik

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Candy

Dobrý den, zkušenost mám velice negativní, náš pejskek podstoupil zákrok – vložení stentu do průdušnice, jedná se o nitinolové stenty, které průdušnici opět zprůchodní a pejsek by mohl nadále dýchat. Tento zákrok stál celkem kolem 40.000,–Kč. Stenty se pejskovi posunuli a to dokonce jeden do druhého !!! o této možnosti jsme nebyli vůbec informovaní (později jsme se dozvěděli, že stenty se posunují běžně!!!), veterinář i český výrobce stentů Ella odmítají jakoukoliv zodpovědnost, a jsou absolutně bez zájmu něco řešit, největší drzost veterináře je, že by měl pejsek podstoupit operaci novou-vložení dalších stentů a znovu zákrok zaplatit (což neřeší situaci)!!! Pejsek na tom není dobře, neustále kašle, aniž by se pohnul, předepisoval nám na problému Prednison a prášky na kašel (ani jedno v této situaci není na místě, nejde o zánět, mj. prednison poškozuje játra…). Pak nám sdělil, že nám nic takového nepředepsal! Potřebujeme co nejrychleji poradit, jak lze tuto situaci vyřešit, prosím pomozte.

před 4498 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek