Axiomy

Trable s větným rozborem

Za tatrami,v rovinách při řece Visle rozkládala se od nepaměti charvátská země, část prvotní veliké vlasti slovanské. Takto zní celá věta z jedné české a velice populární knížky. Pro zábavu si dělám větné rozbory a nemůžu rozhodnout, co je první větný člen „Za Tatrami“ oddělený čárkou, a tudíž i, proč je tam ta čárka. Předem děkuji za odpovědi.:-)

Nejlepší odpověď
annas

Proč je „Za Tatrami“ čárka? A. Jirásek vyjádřil dvojí pojmenování téže sktutečnosti, jde o volné připojení dalšího větného členu., který musí být oddělený čárkami. Určitě poznáte, jak se větný člen jmenuje.

Za Tatrami = v rovinách při řece Visle = jijným způsobem pojmenovává totéž , dvojí pojmenování, které lze zaměnit. V rovinách při řece Visle = za Tatrami …

Další odpovědi
Questman

„Pro zábavu si dělám větné rozbory“?? :DDD
Tak tohle je nejlepší vtip co jsem za dlouhou dobu slyšel :D
Díky moc, pobavilo :)

ivzez

Když už jsi u těch rozborů pro zábavu:

(1)
Proč odděluješ čárkami
a tudíž i ?

(2)
Proč jsi napsal
… z jedné české a velice popilární …?

(3)
Nevynechal jsi ve větě, kterou rozebíráš, jednu čárku?