Josef.P

Mohou se ze samolepicí fólie zahřívané sluncem uvolňovat toxické látky?

Zdravím, mám na okně zevnitř nalepenou oboustranně černou fólii, všiml jsem si, že se velmi zahřívá (tak, že na ní vydržím mít ruku jen pár vteřin), samozřejmě během poledne, ptám se, jestli se z ní nemohou během toho uvolnit nějaké toxické látky. Nevím z jakého je materiálu, kupoval jsem ji v Obi. Navíc ta teplota asi bude ještě stoupat (je duben).

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud nejde o měkčené PVC, ze kterého se uvolňují dibutyl- nebo dioktylftaláty, pak může docházet jen k uvolňování zbytků nezpolymerovaných reziduí, které poměrně brzy ustane. V OBI by měli vědět, z jakého materiálu ta fólie je a měli by znát i bezpečnostní rizika.

Další odpovědi
Edison

Tak se ZEPTEJ!!