cepice

Je tovární nastavení totéž co přeinstalace systému?

Když dám obnovení počítače/mobilu do továrního nastavení (factory reset), je to totožné jako přeinstalace softwaru? (příkl.: Win 10 nahradím stjenou verzí Win10) A proč to není totéž?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Ne, není to totéž.

Další odpovědi
gecco

Tovární nastavení – používá se u přístrojů, které mají OS jednodušší, kdy se (v podstatě) vymaže veškeré uživatelské nastavení a veškerá uživatelská data – zařízení (mobil, tablet…) se uvede do stavu ´nového´ (nic se nenastavuje – nelze nastavit – jinak).
Reinstalace („přeinstalace“) se používá u složitějších OS, kdy se nejen mažou data a uživatelská nastavení, ale OS je potřeba i nějakým způsobem nakonfigurovat.
___
Pro laika jde o totéž – zejména od doby, kdy se Win typicky k notebookům nedodává na samostatném nosiči, ale na počítači je předpřipravena tzv. RecoveryPartition pro daný konkrétní typ – a amatérská reinstalace do podoby, v níž si konfiguraci systému představuje MS a výrobce počítače, je (takřka) bezobslužná…
😉