R.T.

Touha po sobě na světě něco zanechat – jmenuje se nějak tato touha?

Netřeba dále otázku rozvíjet. Pouze mě zajímá, jestli tato touha/tendence má nějaké pojmenování. Děkuji

Nejlepší odpověď
www

Nemá, je to do jisté míry zcela přirozené. Pro někoho je to potomek, pro jiného třeba dům, strom, literární dílo atd.
Názor

Další odpovědi
venkovan

Možná, že by to mohl být „zákon přírody“. Jen s tím, že touha po sobě nechat potomky se u lidí změnila i v touhu po sobě ponechání nějakých věcí, marnosti i intuice a dobrých vztahů mezi lidmi.