iemms

Topinabury, jak je zužitkovat?

Nejlepší odpověď
anonym

http://www.cu­ketka.cz/?p=1660

Další odpovědi
hanulka11

Jééééééééé to je vzpomínka na dětství, jedli jsme je syrové a moc mi chutnala jejich nasládlá chuť a jsou navíc prý moc zdravé. Od dětství jsem je neměla .

hanjimka

Prý je to výborné pro cukrovkáře.Snižuje to cukr v krvi.

Zdroj: http://www.prima-recepty.cz/re­cept/2988-smazene-topinambury/

elektrikář

Dají se používat uvařené jako příloha. Přidat do pečiva,zapékat s masem zeleninou a houbami, vejci, sýrem.Krmivo pro domácí zvířata.

hanulka11

Zapečené těstoviny
Potřebujete: Těstoviny /topinambury/ šunku od kosti, strouhaný sýr, kelímek zakysané smetany light, celé vejce, máslo, koření typu vegeta, pepř

Postup: Uvařte takové množství těstovin,/topi­nambury syrové nakrájet / aby se vešlo do zapékací misky. Tu vymažte máslem. Šunku nakrájejte na kostičky. Smíchejte zakysanou smetanu, vejce a koření, dobře vidličkou vyšlehejte. Pak přidejte šunku a strouhaný sýr, znovu promíchejte a celou směs vylijte na těstoviny /topinambury/roz­prostřené v zapékací misce. Dejte zapéct do trouby na 180 °C, až bude povrch zlatavý.