Avatar uživatele
Miroslavst

Tomu říkám udělat pro druhého vše. Co vy na to? Jak byste se zachovali?

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/2221­86-chlapec-dal-pri-zachrane-pred-povodni-prednost-bratrovi-a-zaplatil-za-to-zivotem.html
Smekám před ním.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? BEAES, iceT, Radak před 4852 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Je to tragédie… myslím,že se nedá dopředu plánovat jak se člověk zachová. Až v nastalé situaci intuitivně zasáhne a někdy holt i v nesvůj prospěch .Byl to odvážný chlapec.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Terryle

Myslím, že si nepřipustil, že by se odtamtud nemusel dostat – prostě to asi bral, že si tu chvilku počká. Hrozná smůla.
Umím si i představit (být v kůži dítěte, co má mladšího sourozence), že bych mladšímu dala přednost jen proto, že to vidí maminka – která by se na mě později mohla zlobit, že jsem mladšímu „neustoupil“.
Nechci tím ale nijak snižovat to, že kluk je svým způsobem hrdina. Snad už má klid on i maminka…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Těžko říct jak bych se zachovala,hodně lidí má hrdinské řeči-Já bych to,Já bych tamto-ale kdyby došlo na lámání chleba,tak skutek utek.Ono v takové situaci se snad ani nedá přemýšlet,vím jen,že děti jsou víc hrdinové než někteří dospělí,a myslím že je to proto,že jejich pud sebezáchovy je jinak nastavený než u dospělých,že si ani neuvědomují možné nebezpečí a ohrožení života.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek