Miroslavst

Tomu říkám udělat pro druhého vše. Co vy na to? Jak byste se zachovali?

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/2221­86-chlapec-dal-pri-zachrane-pred-povodni-prednost-bratrovi-a-zaplatil-za-to-zivotem.html
Smekám před ním.

Odpovědi
hanulka11

Je to tragédie… myslím,že se nedá dopředu plánovat jak se člověk zachová. Až v nastalé situaci intuitivně zasáhne a někdy holt i v nesvůj prospěch .Byl to odvážný chlapec.

Terryle

Myslím, že si nepřipustil, že by se odtamtud nemusel dostat – prostě to asi bral, že si tu chvilku počká. Hrozná smůla.
Umím si i představit (být v kůži dítěte, co má mladšího sourozence), že bych mladšímu dala přednost jen proto, že to vidí maminka – která by se na mě později mohla zlobit, že jsem mladšímu „neustoupil“.
Nechci tím ale nijak snižovat to, že kluk je svým způsobem hrdina. Snad už má klid on i maminka…

iceT

Těžko říct jak bych se zachovala,hodně lidí má hrdinské řeči-Já bych to,Já bych tamto-ale kdyby došlo na lámání chleba,tak skutek utek.Ono v takové situaci se snad ani nedá přemýšlet,vím jen,že děti jsou víc hrdinové než někteří dospělí,a myslím že je to proto,že jejich pud sebezáchovy je jinak nastavený než u dospělých,že si ani neuvědomují možné nebezpečí a ohrožení života.