iceT

Tohle znáte?

capí oči,capí čelo,co vidělo,všecko chtělo…
Kde se vzalo toto (úsloví)?
Doplňuji:
Jo,to nevím,říkavala to mamka,když jsme byli malí,možná jak kde.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Nehledej souvislost s čápem. Každý přeci ví, že cap je kozel. Kozlí oči, kozlí čelo – značí čerta.

Další odpovědi
hanulka11

a nemá to být čapí oči ,čapí čelo
to asi bude tím že čáp má dlouhý krk a všude víc vidí a tím to bude že chtělo co vidělo

jen můj úsudek

Miroslavst

Hanulko má, ale buďme rádi, že se nám IceT naučila háčky a čárky.
Ještě to naučit illines :D

iceT

Ty,ty,ty…

Miroslavst

http://img.na­dapenny.com/t20/110­25/nadap173503730­360231.gif

iceT

v pohoděěěě