Matthew

Točí se po spláchnutí voda u protinožců na jinou stranu ??? :D

Doplňuji:
To AngiShy : Nesledoval, ale vzpomněl jsem si na ni též :D

Nejlepší odpověď
Alesh

v čase cca 1:50 se dozvíš odpověď 🙂

Zdroj: http://www.mo­jevideo.sk/vi­deo/e36e/simpso­novci_06x16_bar­t_vs_australi­e_hq.html

Další odpovědi
annas

Moje otázka, u níž je několik vyčerpávajících odpovědí, můžete si je projít. Stejně další otázky – viz odkazy v diskuzi.

Když vypustím vodu z vany na severní polokouli, bude voda odtékat stejným směrem jako na jižní polokouli či na rovníku?

Odpověď vagry a zdůvodnění tohoto jevu:

Voda vypouštěná z vany by na severní polokouli měla odtékat proti směru hodinových ručiček, na jižní ve směru hodinových ručiček a na rovníku kolmo dolů.
Tento jev je způsoben Coriolisovou silou, která vzniká v důsledku otáčení Země na východ.
V Evropě se voda na sever od zátky stáčí k západnímu okraji výlevky, zatímco voda na opačné straně směřuje k východnímu okraji, čímž vzniká vír proti směru hodinových ručiček. V Austrálii by se voda měla stáčet v opačném směru.
Směr víru se však velmi snadno naruší náhodným prouděním vody (turbulencemi), sklonem a tvarem výlevky nebo vany či nerovnoměrnou teplotou vody, takže tento jev je obtížné pozorovat.

Michal Kole

ano, nakresli si planetu země a zjistíš, že na druhé polokouli působí gravitační síla „opačně“ a od toho se odvijí ostatní pohyby

anonym

že jsi zrovna sledoval tu epizodu simpsonů, viď? xD

huxa

jestliže vám dostatečně rychle neodtéká v záchodě voda, je to problém a měl byste vyčistit trubky. Schválně jsem při tomto šel zkusit náš záchod, nikde se nevytváří vír a krásně odtéká