Dehet

Točené pivo a wc

Dobrý den, mám stánek s točeným pivem a zmrzlinou. Chci si teď pred stánek umístit sezení pro hosty. Musím pro ně též zajistit WC? děkuji za odpovedi

Nejlepší odpověď
Drap

Přesné podmínky pro konkrétní místo sdělí příslušná hygiena.

Další odpovědi
anonym

Znovu připomínám – ocitáte se v odborné rubrice Obchodní právo, čili nějaké laické diskuze poškozující tazatele nejsou na místě.

  1. Hygienické předpisy platí naprosto stejně na území celé ČR – tedy nemá pravdu ani Drap, že je to závislé na místě, ani suaeda, že záleží na různých výkladech různých hygieniků.
  2. Před jakýmkoliv podnikáním je NEZBYTNÉ se seznámit alespoň se základními zákony a předpisy. Schůdný průvodce pro podnikání je např. na:

http://www.bu­sinessinfo.cz/cz/cla­nek/pruvodci-podnikatele/pru­vodci-pro-ohlaseni-jednotlivych/1000164­/3614/

  1. Shrnutí – u předzahrádek je povinnost WC v příslušné restauraci
  • Stánek se stolky pro stání, nevyžaduje WC (vzhledem k předpokladu krátkodobé konzumace)
  • stánek se sezením může splnit podmínku veřejným WC v dostupné vzdálenosti
  • ve všech ostatních případech je klíč: 1 mísa na 10 míst k sezení (zvlášť pánská + pisoár a zvlášť dámská).

Vše ostatní v odkazu ve zdroji + legislativa:

Zdroj: http://hygiena­.gastronews.cz/wc-povinost-nebo-prepych/tisk

Michal Kole

Jestli to říká zákon to nevím, ale zdravý rozum, ano.

Přece ti nebudou lidi čůrat za stánkem, popř. něco „horšího“

suaeda

Jednotlivé územní pracoviště hygienických stanic mají různé požadavky. V našem městě např. neexistuje posezení (kavárna, stánek), kde by nebylo pro hosty zajištěno WC. V sousedním městě je územní pracoviště HS naopak benevolentnější a je tam často povoleno posezení bez WC. Pro podnikatele je to snažší, pro nás starší, kteří musí chodit častěji zase problém.