Avatar uživatele
jáára

To už vymřeli stopaři?

Jezdím skoro denně a nikde nikdo. Sám jsem dřív jezdil stopem dálky, teď nikoho nevidět.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, EKSOT123 před 1688 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Je nebezpečno. Dnes tě klidně zamordují pro šaltrpáku ze slonoviny, pro jointa či trochu koxu v přihrádce. Každej chce prachy na luxus a stopař je potenciálně nebezpečný už tím, že zrovna nemá auto. Řitiči proto neberou a stopaři to dobře vědí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Skutočný cestovateľov – stopárov je v súčasnosti menej. Cestovanie stopom býva nebezpečne aj pre stopára, aj pre šoféra.
O výhodach autostopu snáď ani netreba písať.
Nevýhody stopu:
1 – Stopár – nastupuje do auta k neznámemu človeku, u ktorého nepozná jeho šoférske kvality a jeho povahu. Za jazdy sa ťažko vyskakuje bez újmy na zdraví v prípade ohrozenia.
2 – Šofér – nevie, koho a s akým úmyslom berie k sebe do auta. Zodpovedá za bezpečnosť cestujúcich vo svojom aute, teda aj za náhodného stopára.

Kedysi jestvovali takzvaní „registrovaní stopári“, ktorí sa preukazovali pri stopovaní členskou kartičkou.

Dodatok:
Najzaujímavší je nešvár posledných čias „stopovanie v meste“. Veľakrát vidno priamo v meste bláhových stopárov s tabuľami cieľového mesta, napriek tomu, že ku koncu mesta je ešte niekoľko križovatiek a zastávok MHD, ktorí si naivne myslia, že všetky autá idú ich smerom a chcú ich odviezť. Pritom stačí sa odviezť MHD, alebo prejsť peši 1–2km na okraj mesta a majú nepomerne väčšiu šancu.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Už i psi stopují na silnici? 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Já jsem je přestal brát už dávno. Jsou špinaví a nezřídka smrdí. Hlavně když vidím takové týpky s dredy, mám chuť použít „zaměřovač“, snad na 10 km vidím ty brebery v těch dredech! Fujky! :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Zrovna nedávno jsem nějakou stopařku zahlédl. Ale měl jsem plno. Klasických stopařů teď moc není:

  1. auto má kdekdo
  2. máme moderní dobu, kdo se někam potřebuje dostat, často zvolí nějakou aplikaci na spolujízdu a jízdu si zařídí předem.

Jinak dříve spousta lidí volila stop právě proto, aby potkávali neznámé lidi. Naprostá většina lidí je slušných, dá se s nimi pokecat, člověk se dozví něco nového…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Skoro vymřeli. Je to nebezpečné pro řidiče i pro stopaře.
Co existuje, se jmenuje spolujízda a od autostopu se liší tím, že společná cesta je předem naplánována a cestující řidiči platí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

aliendrone a keď uvidíte v zime ježibabu, ako za sebou únavou ťahá metlu… tej zastavíte, alebo len zasypete snehom? Stalo sa mi, že na ceste medzi dedinami mi zastal (dobrovoľne!) mladík a dokonca ma aj odviezol až k vlaku. Ach, tá dnešná mládež… týmto mu, anonýmovi jednému, ďakujem.

před 1688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

led>>> No… ruku na srdce, sám od sebe asi ne. Kdyby ale na mě mávla (a byla to SKUTEČNĚ bábrle, ne žádná 30–40) a nevypadala hned z první jako bezďák, je tu šance, že bych ji i naložil. Okolnosti by ovšem hrály prim – v případě spěchu… spíš ne. ;) :)

před 1687 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Nebojte sa nie ste sám.
Moja dlhoročná skúsenosť za pešošlapacích kilometrov je priemerne vyzerajúcemu človeku na mávanie zastaví 0.5% okoloidúcich dopravných prostriedkov (okrem policajtov).

K tomu možno pripočítať aj mizerné percento z percenta šoférov, ktorí zastavia aj bez mávania.
Ale práve v tom je krása autostopu „zastaví, alebo nezastaví?“

před 1687 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Marci1: se psem bych je bral automaticky.

před 1688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Zjentek: Blbost. Mám sebou Lišku – ta mne ohlídá.

před 1688 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek