To si myslim taky,ale jestli treba zavisly na rozpoctu obce?? P

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Jak jsem již odpověděl v předchozí otázce, tak zcela je závislý na rozpočtu obce, jelikož je placen z rozpočtu obce.

Další odpovědi
hanulka11

Plat starosty je závislý na počtu obyvatel obce. Základní výměra jeho platu je 25 110 korun a tento základ pobírá jak starosta malé vesničky se sty obyvatel, tak primátor hlavního města Prahy. Starosta standardního bývalého okresního města s nejméně 20 000 obyvateli si tak přijde na 49 848 korun. Navíc za každých 100 obyvatel získává 20,70 Kč. Výpočet pro středně velké okresní město s 40 000 obyvateli by vypadal následovně .........prosím zde se to dozvíš

Zdroj: http://www.me­sec.cz/clanky/sku­tene-platy-politiku-od-starosty-po-prezidenta/