Kelt

To si mám myslet, že jsou Jeseníky prokleté nebo zakleté?

Kliknu na Novinky a minulý týden tam na túře v Jeseníkách umřel nějaký člověk. Podrobnosti nevím. Dnes další článek, že se nějaký cyklista zranil v Jeseníkách na elektrokole. Co tam bude příště – Sněžný muž? No horami to asi nebude. Na vině jsou lidé svým přístupem. A nebo hory nemají Čechy rády. Jinak všechny zdravím a přeji pěkné prožití Velikonočních svátků. Já mám zrovna šňůru tří nočních směn. Tak to prožijte pěkně. A děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Edison

Mysli si co chceš, neasi… 😁 Máš moje svolení!! 😁

Další odpovědi
Rokio

Člověk tam může umřít, nebo se zranit, protože je neopatrný nebo má smůlu stejně jako kdekoliv jinde. Je nesmysl domnívat se, že by hory neměly někoho rády.

Jeseníky nejsou prokleté/zakleté (ani Hrubý, ani Nízký Jeseník). Myslet si to je projev magického myšlení.

Drap

Nic takového si soudný člověk myslet nemůže! Ti ostatní ano.

EKSOT123

To je jasný, naštvali Praděda! Otázka je čím.
O původu názvu Jeseníky zde: http://gesenke­.blog.cz/1612/je­seniky-a-puvod-jejich-nazvu

Kryšpín

No Losinské panství a procesy to byla síla-