To se už někteří lidé opravdu zbláznili z Ameriky?

Santa Claus, Halloween, Valentýn a teď ty rozvěšená velikonoční vajíčka na stromcích a keřích po zahradách. Co budou následovat potom?

Nejlepší odpověď
Drap

Nasledovat bude vše co jsme ještě nepřevzali. Naroste počet barevných gangů, populace bude stále tloustnout, a pomocí válek budeme přinášet demokracii tam, kde se nám zdá že je jí málo, nebo kde mají ropu Musíme řece přátelům a našemu velkému vzoru pomoci.
Samozřejmě ještě spousta dalších věcí

Další odpovědi
Irisa

Abychom nezačali slavit ještě Díkůvzdání a den svatého Patrika -_-
Nejspíš to lidem nestačí a naše svátky jsou pro ně příliš nudné :(
Mám ráda převleky a ty se na halloween nosí, ale jestli lidé chtějí kostýmy a večírky, proč se tu tedy místo něj neslaví Masopust?
Logika… -_-

mosoj

Ano zbláznili. Nechci psát na tvrdo co to znamená.
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/332199-nato-prerusilo-veskerou-spolupraci-s-ruskem.html

Doplňuji:
Nebudem mít čas nic slavit.

Funna

ne, že bych byla nějakým zastáncem američanů a jejich životního stylu…ale Santa Claus – taky máme Ježíška…Haloween jsou v podstatě naše dušičky a vajíčka?…taky se tam nediví, že někdo „zmlátí“ ženskou a ještě za to dostane pohoštění…a že to přehání…no jasně, ale žijí v konzumní společnosti, vzdělanost nic moc, takže jsou lehce ovlivnitelní médii a ta hlásají…NAKUPUJTE, NAKUPUJTE… .-)

led

„Poturčenec horší Turka“ – toto staré príslovie snáď hovorí za všetko.
Bezvýhradné preberanie cudzích zvyklostí, miesto svojich vlastných, popieranie historicky stáročiami podložených obyčají, hovorí o strate identity toho národa, ktorý tak činí…

Stará „pohanská“ obyčaj vítanie jara, uctievaním si duchov prírody, ozdobovaním stromov kúskami potravín, prípadne ich vyzdobením, prevzala aj kresťanská cirkev, v snahe akýmsi nekrvavým spôsobom odvrhnúť pohanstvo, ktorá z toho spravila Veľkonočné sviatky Vzkriesenia Krista. Nie je to „americký vynález“. Vajíčko obsahuje zárodok života, bolo v mnohých kultúrach symbolom plodnosti, života a vzkriesenia.
Šibanie je symbolické vyháňanie chorôb a zla z ľudského tela.
Doplňuji:
Pohostenie kúpačov a šibačov, ako poďakovanie za „liečivú kúru“. Lekárom predsa tiež ďakujete, platíte, za liečenie.

Emefej

Proč z Ameriky? Vajíčka na stromech jsou importovaná z Německa.

Lamalam

Vajíčka na keřích jsou stará německá záležitost. V USA jsem to neviděla.