Alesh

To se probudili, nebo co?

https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/detske-dluhy-exekuce-novela-zadluzeni.A210105_111­806_domaci_knn

Už před notnou dobou jsem se rozčiloval nad tím, jak je v právním státě možné, že se dítě může stát dlužníkem. Hlava mi to nebrala, nemá ani občanku, nemůže ledacos nejen, co se finančních operací týče. Mnohdy ani nechápe, o co vlastně jde a právní principy v naší zemi ho takto „do života“ sejmou (dluh k uhrazení mnohonásobně narostlý oproti původní dlužné částce, zápis v rejstříku dlužníku = např. nemožnost vzít si hypotéku atd.)? Dámy prominou, to je fakt na poblití…
Jaký na to máte názor?

Tak snad se soudruzi u korýtek konečně odhodlají a nezůstane jen u návrhu.

Nejlepší odpověď
Kepler

Zdá se, že soudruzi, parlament a další darmožrouti se snad probírají. Nejkřiklavější je případ exekutorů, kteří už nějaké ťafky dostali, nebo se to na ně chystá. Sám jsem byl jejich obětí kvůli pár stovkám dluhů, aniž bych měl o tom tušení. Jejich upozornění se ke mně nedostalo…

Další odpovědi
cukrar

Právě že v právním státě to možné je, jak sám dobře víte.
Zkuste oslovit Vašeho poslance, aby to již konečně zrušili.

JežíšKristus

Advokáti a neziskové organizace na to upozorňují dlouhodobě.
Ale snad nechcete, aby naši slušní poslanci poslouchali nějaké zvrácené neziskovky placené šorošem a LGBT satanisty???!!!

paul1

To vysoké navyšování dluhu – není to už lichva?

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Lichva

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.