maschin

To se jako Velká cena Brna (motorky) dříve vážně jezdila na silnicích?

To se jako naprosto vážně jezdila Velká cena Brna silničních motocyklů na normálních silnicích mezi polemi, lesy, loukami a brněnskými okrajovými čtvrťěmi? Vždyť se na tam museli pozabíjet :D

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, dříve to bylo běžné, žádné uzavřené okruhy nebyly. Silnice vedly i přes obce a běžné byly i neasfaltované úseky (dlažební kostky). Trať byla v nejnebezpeč­nějších místech lemována balíky slámy. Jak vzpomínal F.Šťastný, jednou vyjel ze zatáčky, přes (k tomuto účelu) otevřenou bránu se dostal na dvorek, tam objel kupu hnoje a vrátil se na trať. Po běžných silnicích přes obce se jezdil i Těrlický okruh a pár dalších.

Další odpovědi
Drap

Ano, občas někdo i zemřel. Pamatuji si tu dráhu. Byl jsem i na té původní Velké ceně. Okruh měl z počátku i různé povrchy. Střídal se asfalt, beton a žulová dlažba.

Mc Merkurion

… dyť to máš v názvu: „silničních“, kde jinde se měla jezdit? tehdá to ještě mělo cenu tam chodit …

Arne1

A nejezdí se náhodou Velká cena Monte Carla ještě stále v ulicích ?

Emefej

Bylo to normální. Nejslavnější moto závod Isle of Man se jezdí na normálních silnicích ještě dnes.

Klaproth

Nejenom v Brně a nejenom na motorkách se jezdilo na silnicích. První automobilové závody Interserie se rychlostí přes 300 km/h jezdily v ulicích města Mostu. Jedinou úpravou tehdejší závodní tratě bylo to, že v místech kde auta přejížděla koleje tramvají, byly koleje dočasně zality asfaltem.

Pro méně znalé dodávám, že tehdejší vozy Interserie byly výkonově srovnatelné s tehdejšími vozy F1.

Zdroj: https://mostec­ky.denik.cz/den_s_de­nikem/nenapad­ne-vyroci-prvni-start-interserie-byl-obrovskou-senzaci-20140811.html

kelley

Jo, jezdilo se přes Kohoutovice, Bosonohy a Nový Lískovec. Pár pomníčků tam u silnice stojí. P.S. teta mívala v Kohoutovicích chatu, tak jsem na to někdy koukal z pole zadarmo 😁

independent

V Havířově je to furt.

independent

…jen balíky slámy nahradili pytlemi plnými pet láhvi, ty ale musí uklízet, balíky slámy uklidili lidé z okolních vesnic