To se jako naprosto vážně jezdila Velká cena Brna silničních motocyklů na normálních silnicích mezi polemi, lesy, loukami a brněnskými okrajovými čtvrťěmi? Vždyť se na tam museli pozabíjet :D

Zajímavá 0 před 2240 dny Sledovat Nahlásit

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, dříve to bylo běžné, žádné uzavřené okruhy nebyly. Silnice vedly i přes obce a běžné byly i neasfaltované úseky (dlažební kostky). Trať byla v nejnebezpeč­nějších místech lemována balíky slámy. Jak vzpomínal F.Šťastný, jednou vyjel ze zatáčky, přes (k tomuto účelu) otevřenou bránu se dostal na dvorek, tam objel kupu hnoje a vrátil se na trať. Po běžných silnicích přes obce se jezdil i Těrlický okruh a pár dalších.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Drap

Ano, občas někdo i zemřel. Pamatuji si tu dráhu. Byl jsem i na té původní Velké ceně. Okruh měl z počátku i různé povrchy. Střídal se asfalt, beton a žulová dlažba.

Mc Merkurion

… dyť to máš v názvu: „silničních“, kde jinde se měla jezdit? tehdá to ještě mělo cenu tam chodit …

Arne1

A nejezdí se náhodou Velká cena Monte Carla ještě stále v ulicích ?

Emefej

Bylo to normální. Nejslavnější moto závod Isle of Man se jezdí na normálních silnicích ještě dnes.

Klaproth

Nejenom v Brně a nejenom na motorkách se jezdilo na silnicích. První automobilové závody Interserie se rychlostí přes 300 km/h jezdily v ulicích města Mostu. Jedinou úpravou tehdejší závodní tratě bylo to, že v místech kde auta přejížděla koleje tramvají, byly koleje dočasně zality asfaltem.

Pro méně znalé dodávám, že tehdejší vozy Interserie byly výkonově srovnatelné s tehdejšími vozy F1.