bolak

To referendum v Británii bylo závazný?

To jako politici musej schválit to vystoupení z EU na základě hlasu lidí a nebo ne? Nezáleží na tom že byli před referendem mystifikováni smyšlenými informacemi?

Já že teď se dělal nějakej průzkum dle států, jak jsou lidé spokojeni v EU, a Češi byli na nějakých 30% a Britové tam měli asi 65%, tak pokud je 65% Britů spokojených v EU, tak proč by měli vystupovat?

Nejlepší odpověď
Drap

Před vyhlášením referenda politici řekli, že se výsledkem budou řídit. Výzkumům nelze příliš věřit. Záleží na tom v které lokalitě a jakých lidí se ptám. Celá řada průzkumů má již předem daný výsledek, jak by měl dopadnout. Pod novými informacemi, při uvědomění si nových zkušeností lidé často svá dřívější rozhodnutí mění a přehodnocují. Výsledky referend, myslím tím obecně všechna referenda, lze podstatně ovlivnit již předem. Je to jen otázka energie a práce která se do toho vloží,otázka peněz a vlivu celé společnosti. Výsledek referenda nemusí a dost často i nebývá nejlepším rozhodnutím.