Avatar uživatele
Stříbrný

To opravdu neumíme poručit větru, dešti?

Vybral jsem si toto komunistické provolání, když jsem přelítl zprávy o Bahamách a řádění hurikánu. K tomu dešti, tam, kde létají letadla velmi často, tak neprší, například Mallorca. Rozbíjí se tak mraky. A není náhodou něco na likvidaci tornáda, hurikánu a dalších takových větrných smrští? Děkuji

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ne, naše sily a možnosti jsou nicotné. Akce člověka mohou mít jen regionální význam. Je třeba si uvědomit, že energie tornáda je jen tisícinou energie vodíkové pumy. Foukej hubou proti ventilátoru, vyjde to na stejno.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ale pochopitelně že ano, umíme rozehnat tornádo či hurikán. Nejlépe v "zárodečném " stádiu. problém je, rozpoznat KTERÝ se vyvine a který samovolně zanikne (tuším, že k "dospělosti" se propracuje cca 1 z 10 000+ takových bouří), ostatní samovolně a zcela neškodně zaniknou. Tedy, my umíme rozehnat i "dospělý" hurikán, jen je to trochu kontraproduktivní, protože na to je s ohledem na energii takového jevu potřeba nic menšího než jaderná zbraň ráže desítek megatun. ;) :)


Avatar uživatele
Bronzový

Člověk umí vytvořit mraky, které budou kondenzovat vodu v sobě. Každopádně to není vůbec lehká záležitost ani levná. Zrovna nedávno jsem koukal na dokument ohledně manipulace počasí.

Patrik Kořenář ( youtuber ) se zabývá různými vědeckými i nevědeckými mýty atd... Myslím si, že o tom mluví během videa o chemtrails.

Letadla právě pomáhají k vytvoření dešťového mraku, ale pokud není vlhkost ve vzduchu, tak je to problém.


Avatar uživatele
Bronzový

Poněvadž hurikán tam hledal mistra Koženého a nemohl ho najít.


Avatar uživatele
Zlatý

... a kdo tvrdí, že neumíme ??? ... umíme !!! ... problém je spíš v tom, že oni nechtěj poslouchat ...


Avatar uživatele
Zlatý

To si opravdu netroufnu odhadnout.
Jen pro zajímavost o hurikánu Dorian, video natočené v oku hurikánu:
"Letka se vydala na průzkum v ranních hodinách 1. září, aby zjistila důležitá data z hurikánu Dorian, který se v té době dostal do nejvyšší páté kategorie. Část neuvěřitelných záběrů americký Národní úřad pro oceány a atmosféru (NOAA) zveřejnil i na videu.
V prvních vteřinách letu je vidět průlet hustými oblaky s téměř nulovou viditelností, ale po chvíli se objeví zcela nerušené a jasné počasí, které se nachází v samotném oku hurikánu.
Na okrajích hurikánu však panuje zcela jiná situace. Vítr o rychlosti až 300 km/h doprovázejí mohutné deště a obrovské množství blesků, jak je vidět i ze satelitní snímků pořízených koncem srpna". :-))
https://technika.denikplus.cz/…


Avatar uživatele
Bronzový

Není pravda, že na Mallorce neprší, protože tam létají velmi často letadla, které rozbijí mraky. Takže tento postup nejde použít ...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

alien: rozbít jádro tornáda? O ničem takovém jsem si nepřečet ani v Blesku. Ale v Holywoodu jim to jde.

Avatar uživatele
Zlatý

aliendrone

No jistě - pokud je to hurikán třídy 5, tak jsme mimo dosah, ale ty menší bychom zvládli. Rusové postavili třístupňovou fúzní bombu s projektovanou ráží 200MT, ale nakonec se lekli a třetí supeň neimplementovali, výsledná exploze nakonec tedy byla kolem 57MT, což stačilo k tomu, aby tlaková vlna oběhla 6x (!!) celý svět.

Jak říkám, rozhánět hurikán atomovkou je kontraproduktivní, tady si počti https://www.meteopress.cz/…

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

No jasně, už Sacharov dokázal, že výbuch nad 60 Mt je vlastně nesmyslný a většina energie by šla stejně nad atmosféru. Car bomba byla původně prý projektována na 100 Mt. To všechno je ale úplné hovínko proti tomu, co dokázala Krakatoa a geologicky starší výbuchy sopek a co nás ještě čeká v Yelowstone, až se ten supervulkán kotel pravdu nasere. Už měl prý bouchnout.

 

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 1017
Zlatý annas 782
Zlatý Kepler 573
Zlatý beer 514
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 447
Zlatý marci1 366
Zlatý www 357
Zlatý gecco 235
Zlatý Lamalam 207

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.