zjentek

To nikoho jiného nežli mne netrápí, jak veliké množství toho písku ze Sahary v evropském ovzduší momentálně je?

Já jen, že se o této skutečnosti moc nemluví ani nepíše. Ovšem když pohlédnu například na auta v Ostravě, jak jsou žlutá po uschnutí po dešti, tak bych se preventivně i jaksi bál. Bo tak zaprasený auťáky nebyly v Ostravě ani za socíku, kdy pro blaho pražana (nikoli národa) zdejší závody plnily na 200% a často i více! A ne, nejde o pyl. Tolik pylu nevyprodukují rostliny ANI V OSTRAVĚ.

Nejlepší odpověď
Kepler

A je to vůbec písek? Naposledy byl v Evropě hlášen v dubnu. Klidně to může být i pyl, ten je daleko obvyklejší. Sami meteorologové říkají, že se to někdy dá jen těžko rozlišit.

Další odpovědi
Ametyst

Zítra přijede do ČR nejvyšší zelený mozek Evropské unie , komisař Frans Timmermans, aby zkontroloval, jak jsme připraveni podříznout si ekonomicky pod sebou větev ve jménu zelené ideologie. Navštíví i Ostravu, tak máš šanci zeptat se ho, proč Brusel neporučí větru dešti, ale to mu nebrání vybírat na to miliardy.

Rokio

Je to pro mě nová informace a trochu mě to znepokojuje.

Schluker

U nas na severu jsem pisek nezaznamenal. Ze by saharsky pusek nebyl pres celou republiku by me prekvapilo.. nemuze tam byt nejaky lokalni zdroj znecisteni? Treva velka stavba nekde v okoli by tohle klidne zpusobovat mohla. Silnou vrstvu pylu mi na auto vzdycky nasypou jehlicnany, ale ty uz maji davno po sezone.

aliendrone

No já si ničeho zvláštního nevšiml, ale to víš, Prágl. Dokud ti hnědočeši, imigranti nebo fetky nevymlátí okénko u auta, tak pořád normál. ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Rokio 100 bodov