Kazatel

To na Ukrajině (i v pohraničí) nežijí žádní Rusové, že by se jich zeptali, jak se tam cítí a co si myslí o zlém Rusku?

Nejlepší odpověď
Ametyst

🙂 To je dobrá otázka. Nezeptají, protože nemají zájem, aby se svět dozvěděl ošklivé pravdy o nejchudší zemi Evropy, kde probíhá občanská válka. Rusko nemá zájem o nejchudší zemi, jenom nechce, aby mu eurozozsévači a profesionálně zaplacené cizinecké bojůvky nepřelily válku do Ruska. To se krásně ukázalo v Kazachstánu, že tam neprovokovali Kazaši, ale „cizinci“. Proto Orbán reagoval a mluvil s kazašským prezidentem: protože sám má se zahraničními neziskovkami s placenými provokatéry nejhorší zkušenosti.

Další odpovědi
plebs

Projížděl jsem Podkarpatskou Rus mohu odhadnout kráva, kozy ovce tráva seno na zimu, jinak holínky zástěra tepláky a šátek. Jak mi vyprávěl místní učitel za prací se jezdí do Kyjeva Lvova Slovenska i Česka rodiny jsou závislé na jejich výdělku a podpoře. Po silnici staré žigulíky gazíky polní cesty poloniny.
Dále pokračoval když byl zde Sovětský svaz něco fungovalo fabriky práce děti chodily do školy i přísun základních potravin byl lepší. Ubytování v soukromí kolem stovky na naše peníze, ovšem tekoucí vodu a splachovací záchod nehledejte, rodiny žijí skromně, ale na vodku musí být má to jednu velkou výhodu proti zápaďákům včetně Česka nadváha u obou pohlaví zde není / zeptal jsem se na třetí pohlaví a další pohlaví bylo pouze kroucení hlavou / není vidět, že by se někdo přežirál neb měl pivní pupek. Po silnicích převážně kravky povozy, jízdní kola, pěší, aktivisté a zelení by juchali radostí že planeta není ohrožena a dále i přes veškerou bídu jsem neviděl žebráka s kloboukem na rohu.
Tolik z mého pohledu jinak směrem ke Kyjevu může být blahobyt.

dubraro

Myslím, že ukrajinští Rusové odpověděli na otázku, jak se jim na Ukrajině líbí, přesvědčivě tím, že si založili Doněckou a Luhanskou republiku.

Arne1

Žijí. A chtějí k Rusku. Proč si myslíš, že jsou v tom pohraničí problémy ?

_Bůh_

Určitě žijí, ale nevím, proč a koho by měl jejich názor zajímat. Žijí na Ukrajině, a nutně vědí proč. Toliko k jejich názoru na Rusko.
Třeba se v Rusku zase objeví nějací děkabristé, a udělají v Rusku pořádek.

Beno

Rusko a Ukrajina by měly vycházet spolu jako sousedé po dobrém.

paul1

V mnoha Ukrajincích možná přežívají staré křivdy a Rusům nevěří. V třicátých letech minulého století tam byl obrovský hladomor zaviněný Stalinem .
https://www.ar­madninoviny.cz/hla­domor-byl-stalinuv-trest-vzpurne-ukrajine.html

aliendrone

Je možné, že to vidí třeba takto: https://www.csfd­.cz/film/1074295-solncepjok/prehled/
Pozor, jistě je to Putinova propaganda, hodní kamarádi Ukrajinci (kterým u nás mimo jiné stát GARANTUJE VYŠŠÍ MZDY, než našim vlastním občanům!) přeci nikdy v historii nepáchali brutální genocidu a vůbec jsou bez chyby. NEBO možná páchali (a FESTOVNÍ!), ale to neva, co je na světě bez chyby, že? ;) :D :D
https://www.csfd­.cz/film/434921-volyn/prehled/

hapiky

Ametyst: Co jsou ošklivé pravdy o nejchudší zemi Evropy? Vaše odpovědi mají znaky hluboké zaujatosti. Tak za prvé: Ukrajina není nejchudší země Evropy. nejchudší jsou Moldávie, Bělorusko, Albánie.
za druhé: Na Ukrajině není občanská válka. Zřejmě čerpáte informace z ruských novin.
Rusko nemá zájem o nejchudší zemi. Má zájem a to enormní. Takový, že na jejich straně soustřeďuje 100000 vojáků a obrovskou vojenskou techniku.
Raději už nebudu psát ohledně vašich ujetin. To jsou jen bludy z líhně Ruska.

_Bůh_

Arne1: Kdyby chtěli do Ruska, tak jdou bydlet do Ruska. Proč bydlí na Ukrajině, když se jim tam nelíbí? Nebo chcete tvrdit, že neví, ve které zemi žijí? Očividně si vybrali Ukrajinu, toliko k jejich názoru na Rusko.

Pepa25

Nevybrali – většinou se tam narodili nebo maximálně přistěhovali v době SSSR. Naopak požadovat jejich vystěhování je nepřijatelné. Problém je, že nechtěli třeba autonomii, ale rovnou vyhlásili separatistické LLR a DLR …