dust8

To musí pořád v jednom kuse někdo venku něco řezat motorovou pilou, sekat sekačkou, brousit bruskou a jiný randál?

Si chce člověk otevřít naplno okno, protože tam má síť proti hmyzu, tak aby měl čestvý vzduch. Jenže když chce mít odpolední siestu, tak to je v jednom kole v okolí nějaký randál. Nemají lidé v tomto směru se na vesnici lépe?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Všechno má svoje. Na vesnici kdákají slepice, kokrhají kohouti (klidně ve 4 ráno!!), štěkají čoklové, řvou cirkulárky s ukecaným obecním rozhlasem a pod tím otevřeným oknem ti lážo plážo projede traktor s valníkem plným hnoje. Věř mi, také žádná slast. ;) :D :D

Další odpovědi
marci1

Použij špunty do uší a dýchat čerstvý horký vzduch můžeš do aleluja! Já právě odcházím do lesa „šlehnout“ si ten opravdový lesní kyslík. 🙂

cochee

To jsi právě ale vyjmenoval hluky typické pro vesnici! Kdo ve městě proboha řeže na cirkuli nebo motorovou pilou? Dovedu si představit brusku resp. flexu jednou za pět let, když ti pod oknama mění dělníci dlažbu, nebo jednou za měsíc sekačku na trávu. Je pravda, že pokud bydlíš blbě, můžou ti pod okny vřískat děcka temnějších odstínů pleti, to jo.

Na vesnici mají trávníky skoro všichni kolem baráků, takže kromě dní, kdy nařizuje vyhláška klid, v podstatě každý den jeden až tři sousedi sekají trávník, někdo v okolí něco brousí, něco řeže, něco klepe kladivem atd.

anonym

Na typické vesnici to asi o moc lepší není, ale umím si představit že taková ta odtržená satelitní městečka si svého ticha užijí dostatek. Infrastrukturu tam mají naprosto minimální, nějaké kulturní akce žádné, slepice v moderní zástavbě nikdo nechová (pár bláznů možná tak nanejvýš jednu ovci aby se s ní mohli fotit na facebooku) no a aby na ty velmi drahé baráky vydělali peníze musí všichni makat takže jsou stejně většinu času mimo domov někde ve městě kam dojíždí (ostatně proto pořizovali budlení v satelitu aby ten dojezd byl pořád ještě snesitelný). Přes víkend na práci na zahradě nesáhnou protože jsou to pořád de fakto měšťáci a neví co je cirkulárka, nanejvýš tak grilují, cákají se v bazénu nebo se vyrazí bavit zase jen někam do města 🙂