www

To mně hlava nebere: koupím solené, pražené, loupané buráky 1/2 kila za menší cenu než neloupané (ne bio!) Proč?

Doplňuji:
Navíc – v jenom obchodě a nejsou to jen oříšky! Zkrátka, jedneho by „kantlo“, jaxe říká v Brně 😁
Sorry-asi nic otázka pro zdejší „Googlisty“, chce to vlastní rozum, kterej na toto skutečně nemám. Ale snad mne někdo překvapí 😁

Nejlepší odpověď
anonym

Přece Klausova neviditelná ruka trhu.
V tomto případě se nabízí prosté vysvětlení.
Většina velkoprodukcí je průmyslově vybavena na finální produkt vč. loupání a balení na lince kvůli menšímu objemu a tím snazší dopravě. Neloupané jsou jen z kvalitnějších oblastí, v menších objemech a křehčí balicí technice. Takže měrné náklady na váhu mohou opravdu vyjít výhodněji. Také hrají roli množstevní slevy pro řetězce od výhradních zastoupení.
Ne všechny ceny mají logiku patrnou na první pohled.
Tytéž suché plody u stánků s kusovým prodejem dosahují násobků cen, protože většinu nákladů obnáší nájem, energie, prodejní vybavení a personál, příp. poplatky za sociální zázemí a někdy i povinné odstupné či dokonce výpalné.
To, že tyto skryté náklady nejsou vidět, neznamená, že nejsou.
Doplňuji:
Drap i já jsme ti uvedli řadu možných kvalifikovaných důvodů. Ještě mne napadly akce, kde je až 50% sleva a také doprodej při konci trvanlivosti. Také záleží na distributorovi, který může mít dominantní postavení na trhu, nebo koupili větší várku zabavenou od celníků pod cenou atd.
P.S. Jak se už zmínil HOMÉR, všichni jsme psali bez odkazů a pokud ti u daného problému chybí vlastní rozum, těžko bych si troufl kritizovat rozum těch druhých.

Další odpovědi
HOMER

Tak to opravdu netuším,možná značka či původ.Ty neloupané se pravděpodobně neprodají…
Doplňuji:
A co bys chtěl ještě slyšet?Naše odpovědi ti nepřipadají dostatečně rozumné?

Drap

Muže tam hrát celá řada faktorů. Nákup od jiného dodavatele,kvalita sběru/ručně nebo strojově/ ,velkoodběrová sleva a spousta dalších věcí. Zkrátka je ten svět poněkud zvláštní.

hanulka11

ono jsou ale taky buráky a buráky, některé mají příšernou chuť… nejraději mám K-K ty jsou chutné

beer

Jó pane, tak na to se musíš zeptat jinde, tam, kde selský rozum nestačí. Jsou to naši politikové, kteří podobné zvrhlosti umožnili a proč, to vědí jen oni, neboť jen oni mají patent na rozum. Ale bacha, nic norlmálního ti žádnej neřekne. Nebude totiž ani tušit, o čem hovoříš. )))
Taky vím, že logika je kdesi v .. – „u nich“. V cizině to funguje přece jen „jinak“.
Stačí?