Pomelo74

to mi vysvětlete…

Tři muži přišli do motelu :
Recepční uvedl, že pokoj stojí 30 Kč, a tak každý z mužů zaplatil 10Kč.
Všichni odešli na pokoj.
Po chvíli recepční zjistil, že cena je nižší a činí 25 Kč.
Vzal tedy 5 Kč a poslal poslíčka, aby je vrátil. Ten však nevěděl, jak
rozdělit 5 Kč na tři stejné díly, proto každému z mužů vrátil jen 1Kč
a 2Kč si ponechal…
To znamená, ze každý z mužů nakonec zaplatil 9 Kč…Je to tak??
To je dohromady 27 Kč… Je to tak??
Poslíček má v kapse 2 Kč…Je to tak??
To je dohromady 29 Kč… Je to tak??
Kde je teda ta koruna?????

Nejlepší odpověď
Hykam

Ty 2 Kč musíte od těch 27 odečíst ne přičíst
25,– recepční za pokoj
2,– poslíček
3× 1,– hosté

Další odpovědi
barnajka

Na otázku ti už odpověděl Hykam, tak já už jen pro zpestrření doplním taky jednu podobnou „hádanku“ :)

Hospodářská krize vrcholí, ušetřen nezůstal ani venkov. V jednom menším městečku jsou na tom tak špatně, že všichni tam najednou žijí na dluh.
Jednoho dne do města zavítá bohatý rusák a hned nakráčí do hotelu, že si objedná pokoj. Položí recepčnímu na pult stodolarovku, recepční vydá rusákovi klíče a rusák si jde pokoj prohlídnout.

*Mezitím přijde hoteliér, sebere bankovku z pultu a spěchá za dodavatelem masa, aby mu splatil svůj dluh.
*Dodavatel bankovku vezme a utíká zase za chovatelem dobytka – taky splatit svůj dluh.
*Chovatel peníze přijme a běží zaplatit za krmivo výrobci krmiv.
*Výrobce bankovku strčí do kapsy a peláší za prostitukou, která mu minule „dala“ na dluh.
*Prostitutka s penězi jde do hotelu a stodolarovkou smaže svůj dluh za pokoj, který si tam pro svou „živnost“ pronajímá.

V tu chvíli se na recepci vrací Rus. Říká, že pokoj si dobře prohlídl, ale nelíbí se mu. Vrací klíče a žádá zpátky svoje peníze. Recepční mu jeho stodolarovku vydá, rusák ji sebere a jde pryč.

Shrnutí:
Rus si své peníze nakonec vzal zpátky, takže vlastně nikdo nic nevydělal.
Přesto je město bez dluhů.

Jak je to možný?! :)))

tom004

To už tady bylo v různých obměnách několikrát. Vysvětlení si najdi v modré liště.