To jsem si dala zas poradit u odborníků

Byla jsem na nákupu a nezbylo mi místo pro chleba, požádala jsem o igelitku, pokladní se mě ptala, jestli mi stačí ta tenoučká zdarma, řekla jsem, že mi je jedno jakou, ale aby mi neprotrhl ten chleba do ní díru, no ona že prý ne, chleba to unese, i víc, no tak jsem si ji teda vzala, strčila tam chleba a sotva jsem vylezla z krámu, igelitka se roztrhla a chleba spadnul na chodník, nelenila jsem a pokladní jsem to hned šla ukázat, chtěla jsem chleba vyměnit, pánč nebudu jíst chleba ze země, ona že prý neee, to nejde, ale připoměla jsem jí její slova o tom, jak moc taková igelitka snese, a ona pořád, že ne, tak jsem jí ho nechala na pokladně, koupila jsem si od ní pořádnou igelitku a šla jsem pro chleba sama, vzala a odešla, udělala jsem něco špatně?
Doplňuji:
jaká jiná možnost? Ano, nebo ne, to stačí, badisco, nebo jak…ignoruj mě, jako já tebe, byla bych ti vděčná, ty tvoje arogantní odovědi mi vadí, já chápu, že když mi už nemůžeš psát do soukromých zpráv, protože jsem tě blokla, tak aspoň takhle, smiř se s tím a dej mi pokoj, buďto slušně, nebo nijak a to jednou pro vždy, děkuju ti pěkně, ty prostě musíš rejpat za každou cenu

Nejlepší odpověď
pusinka50

ano, udělal/a bych to samé

Já kdyby mě to rozčililo, jakože asi ano, šla bych za vedoucí a žádala na základě té informace, kterou jsi dostala od pokladní, nový chleba zadarmo. Vše je teď tenčí, tekutější a horší, než bylo před revolucí, tenkrát byly výrobky stoprocentní a když se nebudeme bránit, kvalita výrobků ještě dál poklesne, aby náklady na zboží tak rychle nestoupaly

Další odpovědi
Lucijej

ne, koupila bych si nový

V supermarkatech pečivo zásadně nenakupuji, jen v pekárně, kde mi to paní dá do papírového sáčku. Když v obchoďákách vidím, jak tam spousta lidí vochmatá polovinu vystaveného pečiva a takyjak říkal badisko – bůhví, co se s pečivem děje, než se dostane na regál, to už takováhle nehoda nevytrhne…

badisko

ne, koupila bych si nový

Ta prodavacka nemuze za to ze zrovna igelitka byla vadna …:) …tak bych na to neupozornoval a nedelal ze sebe saska ..ty igelitky snesou dost a chleba by je fakt protrhnout nemel..smila byla ta ze proste byla vadna no ..pokud by mi chleba nespadl na hovno nebo do louze asi bych ho snedl i tak ..tedy pokud by to bylo na chodnik a podobne a to nejsem zadny prase …je to cista spina jak se rika …a chybi ti v ankete jeste jina moznost to uz by jsis mohla vsimnout ze se to tady dela v anketach …jak si myslis ze v pekarnach a pri prevozu to s chlebem delaj ?…myslis ze jim nekdy nespadne atd…ale jo sprazit prodavacku se taky da …:D kdyby lidi vedeli doopravdy co kolikrat ji tak by nesmeli jist vubec ikdyz je pravda co oci nevidi to srdce neboli…hlavne ze ten chleba koupi nekdo jinej a vytecne si pochutna ..lol…

uccello

ano, udělal/a bych to samé

(A co třeba jiná odpověď?) No jo, ale člověk musí taky trošku používat hlavu a když mi prodavačka podává nějakou „pavučinku“ jako sáček, je jasný že to uši asi nevydrží. Jinak s tím chlebem bych divadlo nedělal a snědl ho i tak. Když jezdíme po tůrách, tam si to pokládám na kdeco, nejsem nějaký ňuňánek.

Elis Pokorná

ano, udělal/a bych to samé

uccello

K té jiné možnosti do ankety… Co třeba tahle: Chleba bych zvedla a šla domů. Mám kamaráda, který jí veškeré pečivo přes sáček. Dokonce i přímo z pekárny. A pak se diví, že pořád marodí, když z toho blbnutí nemá žádnou imunitu.

anonym

To už je fuk, a jak to myslíš, přez sáček? To jakože přikusuje i s tím sáčkem?

honza19hk

tak ti nevím ale normálně se dává chleba do pytlíku,zaváže nebo i nemusí a pak do tašky. Takže pokud spadne na zem nemusíš se vymlouvat,že ho nemůžeš jíst,jelikož spadl na zem.

Rohlíky taky přece nenaházíš jen tak do tašky u pokladny.

briketka10

chleba nejím a kdyby mi náhodou spadl na zem jdu ho vrátit !!

anonym

Většinou když je něco zdarma, tak to stojí za h…!
Takže v anketě chybí jiná možnost. Navíc když vydím, jak se zachází v pekárnách a při transportu a manipulací s pečivem, tak bych nějaké upadnutí na zem moc neřešila. Já nebalené pečivo nekupuji.

anonym

já zas nekupuju balené, protože mi prostě nechutná

anonym

badisko, já ze sebe šaška nedělám, já nejím nic ze země, těmi svými arogantními odpověďmi ze sebe děláš šaška ty, tím s tebou končím debatu

badisko

Me odpovedi jsou mozna nekdy arogantni ..tahle to vsak nebyla …to ze jsem te na par veci upozornil postou mozna i trochu prikre to uznavam …tak jeste neznamena ze se do tebe navazim .. jak pises ve svem chytrem doplneni otazky misto do dikuze ..ja ti nemoho za to ze si to beres osobne a ze jsi vztahovacna momalane se to dalo prejit bez povsimnuti ..ale kdyz uz si to to beres osobne a vypada to tak ze potrefena husa vsak vis co ..no proste je celkem normalni ze pokud uzivatele souhlasi nebo nesouhlasi s odpovedi ci debilni otazkou tak to napisou do vnitrni posty..;D a nerozmazavaj to ..az na par pripadu kdy je to treba…ale tve rozhorceni na mou osobu bylo trochu mimo..protoze jek jsem rek to ze bych se nechoval jako sasek bylo na me ne na tebe …asi budete krapet psychicky nevyrovnana :D..ja pouze rekl svuj nazor k dane veci ostatne to tak delam porad ..A kdyz uz teda jinak nedas ..proc jsi tu otazku vubec psala?..ty jsi vlastne nechtela slyset nazory jinych lidi .chtela jsis jen potvrdit spravnost sveho jednani ..!!! coz spise patri na pornostranky Zpovednice.cz ..takze mi rekni jakej mas pocit s toho jit a servat prodavacku v obchode kvuli tomu ze ti dala nevedomky vadnej pytlik?..urcite to neudelala schnalne ..nebo myslis ze ano ..?..

anonym

po psychické stránce jsem zcela v pořádku, je milé, že jsi tak starostlivý, přestaň s tím vším, už jsem napsala, že s tebou nechci komunikovat, to, cos mi napsal do pošty mi stačilo, abych si o tobě udělala obrázek, neboj, já to sem nevyvěsím, jaké pornostránky? Co je zas tohle za řeči? Ty jsi nějak moc znalý a už mě nech napokoji, psala jsem to ve zprávě, píšu to i tady, NECH MĚ BÝT

mosoj

No tak se nečil. Horší by bylo, kdyby se protrhlo něco jiného !

anonym

mosoj, ty seš hroznej 😁

anonym

Sambo, nerozčiluj se tak. Kdysi jsem koupila 3 rohlíky na svačinu a když jsem do sáčku strkala první, tak sáčkem projel, jako by tam ani nebylo dno. Prodavačka stála vedle mne a koukala na to. Další rohlík jsem už pro jistotu strkala do jiného sáčku nad nákupním košíkem a efekt to mělo úplně stejný. Sáčky nestály za nic, protože neudržely ani jediný rohlík. Proto jsem prodavačku poprosila o igelitku za korunu a bylo to vyřešeno. Když mi pro ni šla, tak ten rohlík, co skončil na zemi sebrala a odnesla ho někam do skladu. Bez řečí, v klidu. Tu igelitku mi do ceny nákupu nezapočítali.
Chleba, který by mi spadl na chodník, bych rozhodně nejedla. Maximálně bych ho dala někomu pro slepice nebo pro jiná zvířata( dnes je to dost drahý dárek). Když vidím, jak si chlapi s gustem odplivnou na zem, jak děti plivou na zem žvýkačky, chodí tudy venčící se psi, kočky a kdoví jaká havěť běhá po nocích, tak bych radši asi umřela hlady.
Mám za to, že i socialistické reklamní řády řešily vrácení potravinářského zboží pokud bys s ním nevyšla z prodejny. Jinak by to zboží muselo být hygienicky závadné, aby Ti reklamaci uznali. U pečiva jde o to, že prodavačka nemůže nést odpovědnost za to, že Ti bochník chleba spadne na zem. Rozhodně ale rada s výběrem igelitky stála za pěkný vyrvál. Také bych se asi neudržela a řekla bych jí, že když něco neví, tak si může jít s takovými radami na lampárnu. Příště spoléhej na osvědčenou kvalitu.
No a jinak ještě jedna poznámka – v igelitce za korunu jsem v pohodě nosila domů i melouny o váze skoro 10 kg. Někteří odborníci prostě odborníci jsou a vědí, co zákazníkovi nabízejí, jiní na to kašlou.
A mohu-li Tě poprosit, tak příště do anket opravdu vlož i kategorii „jiná možnost“. Já osobně s ní mám většinou problém, protože se do možností „A“ nebo „B“ mívám problém vecpat. Život prostě není černobílý a chce to dát možnost i těm variantám, které třeba Ty v okamžiku, kdy se ptáš, jako možné řešení nevidíš.
Třeba by Ti někdo jako jinou možnost napsal, že by ten na zem spadlý chleba omlátil chytré prodavačce o hlavu. ☺☺☺

anonym

jak jsem se dozvěděla, zákazník má právo na výměnu zboží, když igelitka, o které prodávající tvrdí, že vydrží, praskne, i nad tím jsem uvažovala, co kdybych tam měla něco ve skle drahýho?Třeba nějaký bumbání. kDYŽ UŽ TI PÍŠU, VŠIMLA SIS, CO ZASE NAPSAL BADISKO? Jak mě potituloval?Prej, že šašek? To se smí? No už jsem mu odepsala, jak sis asi všimla, on prostě může všechno, žejo?

anonym

Sambo, nikdo nesmí všechno. Jenom u některých lidí déle trvá, než jim to dojde.
Od badiska to neber osobně. Rozhodně to jako útok na Tvou osobu nevyznělo. Nenapsal, že Ty jsi šašek. Uvedl, že by ze sebe nedělal šaška (prostě by na sebe neupozorňoval – a to zase já klidně jo, když mne něco vytočí, a většinou to potom řeším s nadřízenými). Pokud se má člověk jako zákazník nebo klient někdy domoci svých práv, tak občas na sebe tu pozornost strhne. Zjevně je to ze strany badiska neopatrná formulace.
Víš, při jednání s lidmi jsem také převážně slušná a ohleduplná. Když mne ale nějaký ignorant vytočí, tak potom je mi jedno, zda „ze sebe toho šaška udělám“. Většinou i v rozčílení zvládám slušně argumentovat, takže druhá strana rychle pochopí, jaká jsou má práva. A je fakt, že vyhazovat z peněženky zbytečně peníze za něčí chybné informace, to by mne naštvalo taky.
Párkrát jsem si takhle igelitku v obchodě brala, ale pokaždé jsem chtěla vědět, jakou má nosnost. Ty „bezedné mikrotenové sáčky“ mi úplně stačily.

anonym

Moc jsem spěchala, musela jsem ještě k lékaři, bylo to kupované v malém krámku, chleba jsem brala jako poslední, nikam se mi nevešel, vždy, když ho dám na dno igelitky, tak při vybalení je celej pokroucenej, takže jsem ho chtěla dát navrch, ale už se prostě nevešel, já si beru vlastní tašky, nemám ráda igelitky, ale tohle se tam už vážně nevešlo a prodavačky jsem se jasně zeptala, jestli si je jistá, že to ten chleba neprotrhne a ona mi řekla, že ne, což bylo pro mě podstatné, co následovalo, víš.
Je mi směšné, že to tady tak rozebírám, přitom taková blbost, ach jo, že já to sem vůbec dávala a divím se, že ta otázka je zpátky, to jsem teda překvapená, čím to??

badisko

:D to nebyla ale naraska na tebe …:D ..ja jenom rekl ze bych tam proste knuli tomu vyrval nedelal…jako by ta prodavacka mohla za to ze se ti rostrhla taska a to co psala ocko ze se na mi prodavacka divala a nic tak to bych si ji taky podal ale takhle ..proste osud stalo se ..

anonym

a to máš už jedno, já jen chtěla vědět, jak by kdo jiný reagoval, už to neřešme