Ejn

To je v sýrech tolik tuku?

K večeři jsem si chtěla dát sýr,který bych předem rozpekla v mikrovlnce,když však jsem ho vyndala,tak celá ta placička ležela v kaluži nějakého mastného-asi tuk nebo nevím.
To sýry obsahují tak moc tuků?
Poznámka:Byl to sýr od značky Madeta,nějaký s malými kousky oříšků

Nejlepší odpověď
hanny 2

Je to trošku složitější – http://skramli­kova.wordpres­s.com/tag/obsah-tuku-v-syrech/
Doplňuji:
ad bedy – Je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky. Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu komu patří – viz kodex uživatele.

Další odpovědi
briketka10

s oblibou si takto rozpékám rozpůlený
Camembert nebo Hermelín a dám si
na něj třeba plátek šunky od kosti to pak
tolik nevyteče do misky na 2 min. 350 ° C ☺
Doplňuji:
dělají se sýrové polévky
z různých i tavených sýrů..
https://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&new­window=1&tbo=d&­site=&source=hp&q=s%C­3%BDrov%C3%A9+pol%C3%A9v­ky&oq=s%C3%BDrov%C3%A9+p­ol%C3%A9vky&gs_l=hp­.1.0.0i30j0i8i30­l5.51208861.51216643­.0.51222411.14­.12.0.2.2.0.300­.1927.0j9j2j1­.12.0...0.0..­.1c.1.bGCeIsbqHvg

hanulka11

ano ,sýr od Madety s vlašskými ořechy má 60% tuku

Fyzik

Sýry obsahují hodně tuku (není nic lepšího než zadní strana obalu), ale ne tekutého. Nebyl to jen roztavený sýr?

venkovan

Tuka pro svůj organismus potřebuješ. Tak bych to tak moc neřešil a příště to chce méně ohřát.
Ve své podstatě nejde o tuky, ale o poměr mezi přijmutými tuky a pohybem – výdajem energie. Naši prarodiče mastili sádlem, ale protože makali na poli a v chlévě od rána do noci, tak to byli šlachovití lidi s pěknou postavou. Dneska když si děvče či mládenec vezme škvarek, tak potom omdlévá při pohledu na osobní váhu.

Bedy

Ano, sýry bývají tučné a tenhle není výjímkou. Ale „rozpékat“ v mikrovlnce by mne to nenapadlo 😉
brillant: Tazatel snad není hloupý, aby neznal internetový vyhledávač. Osobně bych Velkého bratra na vyhledávání (a i jiné věci) nepoužíval. takové odpovědi nemají prakticky žádnou informační hodnotu. Pokud je Vám na obtíž radit, tak neraďte a laskavě odejděte pryč.
Doplňuji:
Odkaz na internetový vyhledávač je vážně výborná odpověď. Něco jiného by bylo třeba konkrétní stránka, ale vyhledávač? Tak to by tu ta poradna vlastně nemusela být. S tím teda běžte někam…

terry

Jistě, že je. Vždyť přece čteš, že eidam má třeba 30% tuku nebo 45% tuku.
Není to ale doslova, protože se jená o tuk v sušině.
To si už najdeš na Google, že jo?

briketka10

venkovane já používám sádlo
normálně na smažení i k jídlu
vážím 56–7..a škvarečky mňam ☺
čím mastíš Ty ?

Ejn

Fyzik: Byl