Kepler

To jako myslí vážně? Co tam vlastně bylo poškozeno?

https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/hranice-cechy-morava-policie-vysetrovani/r~4d1e7a­aa99da11eab115ac1f6b2­20ee8/?utm_sou­rce=centrumHP&ut­m_medium=newsbox&ut­m_content=defau­lt&utm_term=po­sition-1&utm_campaig­n=Aktualne
„Včera jsme sdělili podezření ze spáchání přečinu poškozování cizí věci dvěma mužům z Brněnska“
Není to spíš arogance čecháčků, kteří nerespektují historické hranice Moravy a vymezili hranice krajů zcela nesmyslně?

Nejlepší odpověď
Butters_xD

Výmoly neřeší, ale takovou prkotinu ano… Banánová republika.

Další odpovědi
elkon

Jsme jedna země, historie je jedna věc, ale fyzicky tam žádné hranice neexistují.Je to pouze provokace.

anonym

Je to výkřik, který slyšíme hlasitě a nedopřává sluchu klid. Moravy si vážím, měli bychom spíše stát při sobě než proti sobě. Hranice rozdělují.

Dochy

Nebudu řešit jak měli být nastaveny hranice krajů. Osobně za nejrozumnější považuju systém, kdy se řeší dostupnost správního střediska – zkrátka je blbost aby obec náležela kraji kde se lidé dostanou do krajského města nejdřív za 2 hodiny, když do jiného krajského města se dostanou za půl. Ale nebudu tvrdit, že je to ten jediný možný systém a že někde nemůže být vhodnější jiné kritérium. Takže chápu že se hranice okresů a krajů časem pohnou. Také chápu že to někomu nebude po chuti. Jen aby se s tím nehýbalo každé 2 roky (jako že i takové období jsme tu měli – OK, možná to bylo o chlup víc než 2 roky)

A co se té čáry týče: Podle mně je to dobrej vtípek. Jestli za to někdo bude chtít těch 7000, nebo jestli kvůli tomu važně půjdou k soudu, tak mi to připadá jako pořádnej úlet někoho „důležitého“.

aliendrone

HUSTÝ! Rodiče se mají na co těšit, zrovna včera jsem viděl haranty, kteří si „křídou na asfalt“ (ta jen tak neoprší!) nadšeně nakreslili skákacího panáka na cyklostezku!

Gauneři, kriminálnící už od dětského věku! Vrahové proti nim úplný hadr! Měli kliku, že fízlové se už zabývají standardní trestnou činností, jako zda-li máš v řidičáku napsané brýle, zatímco reálně máš nasazené kontaktní čočky a jiná zločinná megazvěrstva. Naneštěstí se díky této vytíženosti podařilo delikventům uniknout ruce zákona, ale víš jak…

Tak dlouho se chodí, chodí, až se ucho, ucho. Nakonec ti malí brutuskriminálníci poznají chuť donucovacích prostředků (jako pendrek, klepeta apod.), pročež pravda a láska zvítězí! ;) :D :D

svetlonoos

Poškozování cizí věci. Silničáři škodu vyčíslili na téměř 7000 korun. Ještě něco alchymisto z moravského úleku?

Edison

Mě by fakt zajímalo, jak si představujete řešení škod. Uvědomte si, že úrověň činu se odvíjí od způsobené škody. Jaký jhe rozdíl mezi pospejovaným soukromým domem a posprejovanou silnicí se stejnou vzniklou škodou? Nějak mi to vysvětlete. A jen dodám, že zatímco majitele domu nikdo nebude popotahovat, když to uklidí na vlastní náklady, tak správce komunikace ANO, bo je povinen jednat s péčí řádného hospodáře ze zákona, jinak sám sebe vystavuje možnému postihu, bo by to šlo k tíži správce komunikace, což nesmí. Tuplovaně pokud je pachatel znám. Fakt nechápu, čemu se divíte.

Edison

Dochy, a co budeš říkat, až ti někdo posprejuje barák se škodou kolem desítky? Nemluvě o tom, že správce veřejného majetku je ze zákona POVINEN jednat, jinak by se sám vystavil možnému postihu, že nejednal jako správný hospodář, což mu určuje zákon.

Dochy

Pokud jediným problémem na silnici budou nějaké malůvky, které už od pohledu jasně nejsou dopravní značkou, tak budu šťastnej jak blecha. Vzhled baráku je něco jinýho než vzhled silnice. fasádu baráku neopravuju po každé zimě. No jo, ty silnice se vlastně taky neopravujou 😉
Silničářům by podle mně ta malůvka byla u p… ale někdo aktivní to šel nahlásit, tak to nějakej úředník pak musí řešit, takže se z povinnosti půjde těch cestářů zeptat, ty udělaj z povinnosti jedno výjezdní zasedání kde se na to dojedou podívat a zhodnotěj to, naúčtujou 3.000 za ten výlet a pošlou tam maníky s nějakou tou bruskou nebo čím to mažou nadbytečné čáry a nechaj je to tam pár hodin brousit (přestože je klidně možné že je ten nápis vodovkama a kýbl vody by stačil, ale oni nemaj kýbl s vodou, maj brusku na odstraňování starých čar) a za to holt tabulkově naúčtujou ty 4.000. Oni sice vědí, že ta čára tam vlastně nikomu nevadí, ale co maj dělat, dostali befél a to se holt musí poslouchat…

Edison

I tak se to dá říct. I v tomto případě platí: Kde není žalobce… Jenže… lidi holt jsou lidi… Já osobně bych se nad tím taky jen pousmál… ale když na to narazí nějaký ten „hlásič“ soustrojí se holt musí dát do pohybu.

Kepler

markusei: já nechci zavést hranice, ale trochu respektu k Moravě jako zdroje první kultury na našem dnešním území bych uvítal. Bohužel mi jednání Prahy připadá jako arogantní a přezíravé. Už takhle přišli o Slovensko…

anonym

K respektu se přidávám. Věř mi, že mi je kolikrát stydno za některé pražské politiky. Spíš jsem mířil na lidské hranice (které jsou fyzicky neviditelné) a ty pak rozdělují. Nějak nevidím důvod, proč se to musí zvýrazňovat na silnici, co takhle informační cedule? Jasně, poslední dobou informační cedule nemají nejlepší reklamu, ale co tedy?

Kepler

No jo, mineš hranici kraje na Vysočině, který je teď vlastně jakoby český a uvidíš ceduli: vítejte na Vysočině. A přitom jsi pořád na Moravě a ještě dlouho potom… Zajímalo by mně, jestli kdyby někdo umístil informační ceduli, že právě opouští historické hranice Moravy, by bylo také poškozováním cizí věci…:-))

anonym

To snad ne, ale mě by to nijak nerušilo. Jen vidím i jiné alternativy :)

Kepler

Registrovaný
svetlonoos: škoda vznikla až uměle, po té se rozhodlo nápis odstranit. Silničáři za 7000,–, já bych to zvládl za půl hodiny a zadarmo. Zatímco sprejery nikdo neřeší a tam škody vznikají doopravdy. Ještě něco pane Vychcaný z česko-německé kotliny?

Edison

No nevim. Asi nevíš, že barvy na vozovky musej odpovídat nějakým normám. I z důvodů bezpečnosti. Ale to tam nezmiňují, takže to říkám jen tak mimochodem.

Kepler

No, barvou na vozovky to asi neudělali, možná jenom vápnem nebo něčím jiným, co ale budu natotata pryč. Tak proč z toho dělají takovou kovbojku?

Edison

Mno.. čím to udělali tam prostě nepíšou. Asi škocu někdo odborně vyčíslil a jen o umytí vozovky nešlo, podle ceny.

Edison

Buttersi, to jako proto, že se neřeší jedno nebudeme řešit jiný? To bychom to dopracovali právě do té banánové republiky…

Edison

A srovnávat lemplovství s přečinem je taky mimo mísu.

Kepler

elkon: historie je zásadní věc! Že zemské zřízení zrušili až komunisté z r. 1948, to to nevadí?

Pepa25

Komunisté ho zrušili, ale nikdo ho neobnovil. S kraji resp. obecně se samospráívou se čekalo, ale zemské řízení obnovovat v dnešní době nemá smysl. Také jsem Moravák, ale ten nápis byla jen provokace.

Edison

Jwště musím dodat: Kam až bychom tedy měli hnát respektování hranic? Do r. 45? 39? 38? 18? K císaři pánu? Nebo k Mařce Terezojc? Karlu IV, nebo dokonce do počátků české státnosti? To nevadí, jak se v průběhu věků hranice prostě měnily?

Edison

A když ti někdo posprejuje barák, taky to necháš bejt?

Kepler

Budu muset. Co do toho pleteš barák? Silnice je přece společným a státním majetkem, ne? Ostatně na baráky většinou policajti serou, ale silnice je zajímají. A Karlův most. No tak to tam jeden šikula proptně odstranil a zadarmo, zatímco poliši vymýšleli žaloby proti němu a ve spolupráci s „profesionály“ a výzkumnými ústavy se chystali vyčíslit škody na statisíce. Bože, to je přece padlé na hlavu, nemyslíš?

Edison

Aha, trakže zatímco někdo poškozuje veřejnej majetek, tak se to smí a soukromej nesmí? Policajti na baráky serou, pokud nikdo neoznámí porušení zákona. Tu silnici taky asi někdo oznámil a poldi to řešej. Padlý na hlavu je, když si někdo myslí, že by se měly na stejné činy používat rozdílná měřítka… Navíc si dost všímám, že zatímco po státu je požadováno striktní dodržování, tak když totéch chce stát po občanovi, tak se to má zametat pod koberec. Dokonce mi přijde, že kolikrát zatímco stát poškozuje jeden, tak je to oslavováno a když totéž udělá někdo jiný, tak by za to měl přinejmenším viset. Takhle si to představuješ?