dust8

To co se člověk naučí hrát na ukulele, tak zahraje v podobném znění i na klasickou kytaru?

Klas. kytara má jen více strun jinak a jiný zvuk a jinak nic?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to zcela jiný nástroj. Rozdíl je v akordech a v ladění.

Další odpovědi
Kelt

Ladění kytary je E, A, d, g, h, e 1 , tedy po kvartách.
Naproti tomu ukulele je https://www.hou­dek.cz/blog/o-kytarach/jak-naladit-ukulele.htm
Snad to barytonové má stejně naladěné struny jako kytara, jinak je to jinak. A asi tam budou jiné akordy. Ale když znáš akordy na kytaru, tak to zahraješ i na ukulele, když znáš akordy.

Kepler

Nástrojů ukulele je více druhů, ale obecně lze říci, že ladění strun je odlišné od kytary a vzdálenost pražců od sebe taky. Takže s kytarou by měl potíže, i když by se mohl poměrně snadno přeučit.