akcum

Zajímalo by mě, proč přibývá autistických dětí?

To by mě zajímalo: proč přibývá autistických dětí? Nároky na školy se zvyšují. Stále častěji musí počítat s autistickými dětmi. Těch je v současnosti až třikrát víc než před 6 roky a pro školy je jejich začlenění leckdy velmi náročné. Zatímco v roce 1985 trpělo touto poruchou jedno dítě z dvou a půl tisíc, v roce 2007 to bylo už 1 ze 150. Dnes je autismem postiženo dokonce jedno dítě z 86, tedy 1,5 % populace.

Nejlepší odpověď
houbín

„Příčiny autismu jsou neznámé, většinou se má za to, že za poruchami autistického spektra patrně stojí kombinace genetických předpokladů a dalších rizikových faktorů jako je zátěž životního prostředí látkami nepříznivými pro lidský organismus apod., některé studie popisují souvislosti mezi výskytem autismu a destabilizace nezralého imunitního systému během prvních dvou let života (např. prudké infekční onemocnění nebo intoxikace organismu), velmi kontroverzní je spojení s očkováním (např. Delong popisuje retrospektivní analýzu, ve které zjistil pozitivní korelaci autismu a očkování), podobné typy studií jsou však vesměs hodnoceny jako slabé z hlediska vypovídací hodnoty.“

Celkově přibývá dětí, které mají nějakou vadu či nemoc. Ať už se jedná o slabou imunitu, autismus, hyperaktivitu, duševní poruchy, různé alergie apod. Jedna z příčin může být ta, že dříve by takové děti (a bude to znít možná morbidně) umřely, popř. by se nedožily mnoho let. A tím jsme u přirozeného výběru. Dnes takové děti přežijí a „špatné“ geny se dále šíří generacemi.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Autismus

Další odpovědi
Psychotic

Z velké části lepším přístupem lékařů a větší informovaností – autisté jsou častěji správně diagnostikováni.

Definice autismu se také časem rozšiřuje, přibývají další přičleněné diagnózy. Třeba aspergerův syndrom se počítá mezi autistické poruchy, ale před rokem 1992 ještě jako diagnóza neexistoval.

I přesto je ale pravda, že se jejich počet zvyšuje. Protože příčina autismu není známa, nikdo ti na toto fundovaně neodpoví. Nejpravděpodobnější hypotéza je, že autismus je způsoben vystavením určité chemikálii v těhotenství, ale nikdo neví, jaké. Tudíž je možné, že dnes jsou jí těhotné ženy vystavovány častěji než v minulosti.

Rokio

Protože psychiatři jsou v současné době mnohem přísnější než před několika desetiletími. Jinými slovy se na každém snaží najít nějakou poruchu a čím dál tím více odlišností je jimi vnímáno jako porucha.

zajímavost: Trestní právo jde opačným směrem. Zde jsou čím dál tím nižší tresty a pachatelé trestních činů mají teď už většinou vyšší ochranu než jejich oběti.

da ny

Přikláním se k názoru, že valnou část může mít na svědomí nesmyslná kombinace různých očkování (v 1 vakdíně), která se „naperou“ do novorozence.
Mnoho lékařů zastává názor, že některá očkování by měla probíhat samostatně, s časovým odstupem…
Vyráběné kombinace vakcín jsou produktem FP a tak trochu byzn*s.
Chemie je všude kolem nás (strava, životní prostředí), rodiče mohou předávat „vadné“, znutované geny.. A to se děje u různých lékařských oborů … (hematologie, gynekologie atp.) 50% Čechů i středoevropanů má a předává zmutovaný gen (např. zvýšené riziko tromboz ⇒ zvýšený HCY , ten se podílí na zdárném průběhu a výskytu různých např. zánětlivých onemocnění (artritida, revma, rakovina).
Přesná příčina není prokázána. Bude-li, těžko říci, zda zveřejněna.

dr.luha

Protože „lékařská péče“ se neustále zdokonaluje a nikdo neví, kde se to zastaví.

STUDENTKAEVA

Nemyslím si, že přibývá autistů, ale že přibývá těch co jsou diagnostikováni. Nemyslím, že přibylo autistů,spíš se věda zdokonalila!