postcd

To asi nebude kaz, že ano? To budou dásně?

Asi před měsícem a půl návštěva zubaře a vrtání. nyní před týdnem a dnes v noci značná bolest „zubů“ takže jsem mohl velmi špatně spát. Bolí jakoby jedna polovina dolní čelisti. Nepřijde mi to jako bolest trvalá od kazu. Jedl jsem sladké sušené brusinky, přijde mi že je to jakoby bolest pod dásní. Jeden člověk mi říkal, že to jsou prý „dásně“, tak se chci zeptat jaký problém by tam s těmi dásněmi mohl být? Asi se objednám k zubaři, jen zde sonduji co si o tom myslíte. děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Myslíme si o tom, že bys měl k tomu zubaři zajít co nejdřív – bolestivé případy bere i bez objednání…
Pokud je o ´netové názory´ – nikdo z nás ti do hu.., ehm, úst – nevidí…!

Další odpovědi
quentos

Ano, půjde spíše o zánět dásní, taky mě to párkrát potkalo. Krom návštěvy zubaře bych doporučil vyhledat zubního hygienika – vysvětlí vám, jak se o dásně správně starat.

anonym

To „asi“ vyměň za „určitě“! Podle toho, co popisuješ to vypadá na váček!
http://www.ule­kare.cz/nemoci-vysetreni/vacek-na-dasni

mosoj

Kaz , sám o sobě nebolí. Bolí až zánět, nervu.

da ny

Mohl by to být zánět dásní (gingivitis), problém parodontu, počínající paradontoza…
Dásně nekrvácí? Zkuste Parodontax (Meridol, Lacalut atd.) zubní pastu, výplach ústní vodou, masáž dásní měkkým kartáčkem při jejich čištění, výplach bylinný (šalvěj apod.). Někdy pomáhá i vyplachování (probublávání) roztokem jedlé sody.
Mohou být obnažené krčky/krček zubu ⇒ citlivý závěsný aparát zubu.
Zubní kaz mohl být velmi hluboký, pak by se mohla „objevit“ i pulpitida…
Ale to bývají zuby citlivé na sladké, studené, teplé (což může být i u problémů s dásněmi).
Navštivte stomatologa. U nás se objednává tak za 3 – 4 měsíce. akutní případy chodí jako „bolesti“, na které má každá ordinace vymezeny určité dny v týdnu (někde denně) a hodinu.

bolak

Měl jsem to samý asi před 2 roky, byl jsem u zubaře, ten mi vrtal zub a měnil plombu, asi za měsíc mě najednou začala bolet celá půlka spodní čelisti. V té době už jsem si sotva vzpomněl na to že jsem byl tehdá u zubaře, navíc mě nebolel žádný zub, na všechny jsem si tlačil prstem z různých stran, a žádnou lokální bolest v jednotlivých zubech jsem necítil, takže mně ani nenapadlo si to s tím zákrokem nějak spojovat. No, skončil jsem na neurologii, hlavně proto že už jsem bolestí nemohl ani spát (nespal jsem asi 4 dny) a v té době se přidala bolest i nahoře, takže mě neustále bolela půlka hlavy. Tam si mně na několik dní nechali ležet, dělali mi různý testy, že prý na CéTéčko musím, pak rentgeny, rezonance :) dokonce mě přesvědčovali i na lumbální punkci..

Nakonec, asi po dalších 3 dnech, mně najednou začal šíleně bolet 1 konkrétní zub, a to i při minimálním dotyku, takže bylo jasno. To bylo v 1 ráno, takže jsem řek sestrám že to bylo nejspíš zubem, a že bych rád k zubaři, ale tam mi řekli že mě tam teď nepustěj, že ještě nepřišly výsledky z MR a že musím ráno na tu lumbální punkci… no sranda veliká. Pak jsem se díval na výpis z pojišťovny a všechna vyšetření stála cca 45.000,– (byl jsem tam 3 dny)

Od kolegy pacienta co tam byl ještě předemnou jsem se pak dozvěděl, že 2 dny před tím tam byli jen 2 pacienti, a zbylejch 30 lůžek volnejch, pak prý přišel primář nebokdo a nařídil naplnit lůžka. Během dvou dnů se najednou našlo 28 urgentních případů (mezi nimi já). Takhle se vydělávaj prachy v nemocnicích..