Kura

Tmel místo sádry a hrůza !

Zadělal jsem roh tmelem místo sádrou (stará praktika), přetřel a barva na tmelu vystoupla jako o život. Je úplně tmavá, ne jen o odstín, je ÚPLNĚ tmavá. A tmel má na sobě napsáno, že je přetíratelný barvou. To maj na mysli jen bílou nebo co sakra ?
Doplňuji:
Pro Klubru : Penetrace ne, na spravení rohu to nepovažuji za nutné. Nátěrů 3.

Nejlepší odpověď
Drap

A vědět chceš co ? Doporučuji tmel vyškrábat, roh znovu pořádně opravit a potom teprve přetírat barvou.

Další odpovědi
badisko

barvu zredit minimalne…do sadry je mozne misto vody pouzit barvu …a jak rika drap…tmel odstranit a datsadru…Btw…a zalezi natom jaka je tam vrstva tmelu a za jak dlouho je pripraven k natreni…tedy za jak dlouho vyschne kdyby jste sem hodil odkaz na nebo jmeno tmelu a barvy kterou jste pouzil tak by nekteri mohli s urcitosti rict kde je chyba takhle jen vime ze mate flek kvuli tmelu a barve…

anonym

A co penetrace podkladu byla provedená? Ono u opravovaného místa je vidět vždy rozdíl, kolik bylo provedeno nátěru 1, nebo 2?
Doplňuji:
Ono také závisí co je to za tmel, penetrace se dává proto, aby se sjednotila nasákavost podkladu (penetrace je zvlášť důležitá u akrylátových a vinylových nátěrových hmot ) a zvýšila přilnavost nátěrové hmoty, u tebe se stalo to, že tam kde si stěnu opravil a nezapenetroval, tak si opravené místo nasálo více barvy a tudíž se nyní jeví tmavší.
Ono závisí i na použitém tmelu, mám doma štukové omítky, tak používám štukový tmel , vyskoušel jsem jich již několik a nejvíc se mi osvědčil tento: http://www.kit­tfort.cz/produc­ts_1_8.htm, na sádrokarton a hladké povrchy používám: http://www.den­braven.cz/sadro­karton/0738-slehany-sadrovy-brousitelny-tmel-qualy-fill-17-cz124.html a na sádrování zase: http://www.den­braven.cz/fina­lizace-povrchu/0672-sadra-rychloopravna-fast-gips-64-cz539.html.
Všechny povrchy po opravě penetruji a zatím se mi nestalo, že bych měl podobný problém